Євробачення-2017: аудитори не знайшли системних порушень і розкрадань

Євробачення-2017: аудитори не знайшли системних порушень і розкрадань

Укрінформ
Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ), що відповідала за організацію і проведення Євробачення-2017, не вдавалася до системних порушень і зловживань, які б свідчили про розкрадання державних коштів.

Про це заявила на брифінгу у середу голова Держаудитслужби Лідія Гаврилова, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Державною аудиторською службою при проведенні контрольного заходу не було знайдено якихось системних порушень законодавства або зловживань, які б свідчили про розкрадання державних коштів при проведенні пісенного конкурсу. Так, звісно, НСТУ не вдалося уникнути неефективних, незаконних витрат. Про це ми поінформували, в тому числі на офіційному сайті, - ревізією встановлено незаконні та неефективні використання коштів державних ресурсів на суму 8,6 млн гривень. Наприклад, до кошторису конкурсу помилково не було включено 3,4 млн грн, які належать НСТУ, - це доходи від офіційного туроператора за бронювання місць у готелях. Тобто недоотримала НСТУ від товариства "Пілот" 3,4 млн грн. Вже під час ревізії цією компанією було відшкодовано суму 2,1 млн грн на рахунки НСТУ", - сказала Гаврилова. 

Решту суми, за її словами, складають кошти внаслідок інших порушень. Зокрема, встановлені факти завищення вартості наданих послуг з прибирання та завантаження-розвантаження технічного обладнання - це товариство "Імпел Гріффін Груп"; факти щодо надання послуг легковими автомобілями із зазначенням завищених обсягів перевезень. 

Читайте також: Євробачення-2017: Держаудитслужба заявила, що “врятувала” 2,8 мільйона

"Це порушення, які завжди можуть бути. Проте ці всі порушення складають суму 8,6 млн грн. Ми розуміємо, що НСТУ вживає всіх заходів, щоб усі компанії, які перевищили вартість, обсяги робіт або послуг, повернули кошти на її рахунки", - зазначила голова Держаудитслужби.

Гаврилова прокоментувала і повідомлену раніше Держаудитслужбою інформацію про інші порушення законодавства на загальну суму 468,7 млн грн. 

"Це є порушення ведення бухгалтерського обліку. Наприклад, невідображення в обліку кредиторської заборгованості - як неоформлення права власності на відеоматеріали. Також були проведені господарські операції по процедурах закупівлі - 85 процедур - з окремими недотриманнями норм щодо оформлення і проведення закупівель... Сьогодні, на жаль, у ЗМІ мусується тема, що це є збитки, розкрадання, зловживання. Ні, це порушення ведення обліку і порушення законодавства закупівель щодо оформлення і проведення процедур", - підкреслила вона. 

Посадовець додала, що Держаудитслужба не змогла перевірити 250 млн грн, які були спрямовані іноземним компаніям. 

"Щоб не було інсинуацій в цьому контексті, хочу поінформувати: мається на увазі, що на 250 млн грн були надані послуги іноземними компаніями. При проведенні ревізії ми побачили первинні документи, побачили, що з документами і наданням послуг все гаразд. Проте ми не можемо вийти на ці об'єкти для перевірки цих витрат, тому що вони знаходяться за кордоном. Це об'єктивна обставина", - сказала Гаврилова. 

Вона поінформувала, що матеріали ревізії передані до правоохоронних органів і до Кабміну

"4 жовтня ми передали матеріали до Національної поліції України. Відповідно, про результати ревізії поінформовано Кабінет міністрів України, особисто Прем'єр-міністра, тому що ревізія проводилась за його підтримки, і він був ініціатором саме об'єктивного, неупередженого контролю за використанням цих коштів", - зазначила Гаврилова. 

Голова Держаудитслужби підкреслила також, що аудитори при проведенні ревізії об'єктивно і неупереджено робили свою роботу.

"Для нас як для громадян пісенний конкурс був наша національна гордість, ми пишалися тим, як він був красиво і якісно проведений. І була незрозумілою реакція посадових осіб НСТУ, які зчинили трохи галасу щодо результатів нашої роботи", - сказала вона.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-