Українську документалку про життя та смерть покажуть на кінофестивалі в Чехії

Українську документалку про життя та смерть покажуть на кінофестивалі в Чехії

Укрінформ
Документальний фільм Тетяни Ходаківської та Олександра Стеколенка "Манливий, Солодкий, Без меж або Пісні і Танці про Смерть" відібраний до конкурсної програми 21-го Міжнародного фестивалю документального кіно в Їглаві (Чехія), що проходитиме з 24 по 29 жовтня.

Про це повідомляє прес-служба Держкіно. 

"Світова прем’єра фільму "Манливий, Солодкий, Без меж або Пісні і Танці про Смерть" відбудеться у конкурсній програмі "Поміж морями", де презентують найкращі документальні роботи з Центральної та Східної Європи. Цей поетичний фільм-есе про життя та смерть створювався компанією "Пронто Фільм" за підтримки Державного агентства України з питань кіно впродовж 5 років", - ідеться в повідомленні.

За словами автора ідеї та режисера фільму Тетяни Ходаківської, цей фільм про усвідомлення смерті побудований на межі документальних та художніх методів. "Ми хотіли створити фільм, що буде корисним. Уявіть, наскільки легше може бути жити, якщо не забувати, що одного дня ти помреш. Скільки проблем здадуться несуттєвими? Скількох стресів можна буде позбутися?" - говорить вона.

Подорож чотирма країнами - Україна, США, Італія, Грузія, - що почалася зі спостережень про ставлення до смерті, перетворилася на особистий досвід, коли загинув Георгій Берідзе, відомий грузинський оператор, з яким Тетяна розпочинала проект.

Після смерті Георгія Берідзе зйомки у Грузії продовжили його син Ніколоз Чавчавадзе та Олександр Запорожченко. Над фільмом також працювали талановиті українські оператори Ярослав Пілунський та Андрій Толошний. Значна частина фільму знята на 16- та 35-міліметрову плівку. Музику до фільму написав Михайло Ніколаєв.

Читайте також: На "Молодості" презентують програму для кінокомпозиторів Envision Sound

Кінофестиваль у Їглаві, що був заснований у 1997 році п’ятьма місцевими студентами, став на сьогодні одним з найбільших і найважливіших фестивалів документалістики в Європі. Щороку його відвідує понад 40 тисяч глядачів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-