У Львові сьогодні відбудеться «Свято музики»

У Львові сьогодні відбудеться «Свято музики»

968
Укрінформ
Сьогодні Львів долучається до унікальної всесвітньої масової некомерційної акції «Свято музики» (Fete de la Musique).

Про це кореспонденту Укрінформу розповіли у прес-службі міської ради.

«Свято музики відбудеться у Львові вже шостий рік поспіль. За ці роки до участі в Святі доєднались близько 50 локацій та кілька сотень музичних виконавців. Щороку організатори заохочують до участі нові, молоді колективи, які у рамках Свята можуть не боятися випробувати себе перед  велелюдною публікою»,- зазначила речниця міськради Христина Процак.

Свято музики (Fete de la Musique) – це ініціатива, що стартувала у Парижі 1982 року, і наразі охоплює понад 120 країн і 700 міст світу. Щороку 21 червня, у день літнього сонцестояння, музиканти і аматори вільно виходять на вулиці своїх міст, і разом з мешканцями наповнюють їх музичним драйвом. Львів присутній на французькій всесвітній мапі міст-учасників Fete de la Musique.

Особливість Світового свята музики полягає у тому, що всі виступи – безкоштовні для глядачів та неприбуткові для організаторів і виконавців. Ідея Свята – вільне поширення музики та самовираження музикантів у просторі міста. Тож програма формується «знизу» – організатори збирають заявки на сайті від гуртів, виконавців, локацій (музеїв, галерей, кав’ярень, магазинів, офісів, готелів, бібліотек чи навіть приватних двориків) та волонтерів.

За минулі роки на Святі музики у Львові відзначилися Сашко Положинський (Тартак), Женя Галич (o.torvald), Антитіла, DRUMТИАТР, ГИЧ Оркестр, Бурдон, Lemko Bluegrass Band, Green Silence, Оленки, Три кроки в ніч, Wszystko, Оркестр Че, Гапочка, Файно, Атмасфера, DJ Gooch, Kickit Records, хор Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош», молодіжний хор Дримба, хор Gaudeamus, музичні школи, студенти Львівської музичної академії, артисти Львівської обласної філармонії,  а також багато інших дитячих, дорослих і аматорських колективів.

Свої майданчики для виступів запропонували Музей Івана Труша, Національний музей імені Андрея Шептицького, музей Українського мистецтва ХХ ст. та інші.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-