У Києві на Лук'янівському кладовищі сьогодні перепоховають Олеся

У Києві на Лук'янівському кладовищі сьогодні перепоховають Олеся

1634
Укрінформ
У неділю, 29 січня, на Лук'янівському кладовищі в Києві відбудеться перепоховання відомого українського поета Олександра Олеся. 

Про це на прес-конференції в Укрінформі повідомив міністр культури України Євген Нищук.

"За збігом обставин саме 29 січня, в День пам'яті Крут, у неділю, буде прощання і перепоховання Олександра Олеся. Воно відбуватиметься у вільному доступі. О 12:00 буде панахида у Володимирському соборі під проводом Патріарха Філарета. І близько 13:30 на Лук'янівському цвинтарі відбудеться громадське прощання. Там буде те місце, на якому буде перепохований Олександр Олесь", - сказав Нищук.

Міністр нагадав, що є дозвіл і бажання родини, нащадків Олександра Олеся, які проживають у Канаді, щоб він був перепохований саме в Україні, саме в Києві, на відомому кладовищі.

Нищук також зазначив, що Лук'янівське кладовище обране з огляду на те, що там планується Алея почесних поховань для видатних діячів - військово-політичної еміграції, науковців, культурних діячів.

"І там зараз все підготовлено для перепоховання Олександра Олеся", - сказав він. 

Нищук також наголосив: символічно, що в цей день відбудеться вшанування пам'яті Героїв Крут на Аскольдовій могилі і на самому Лук'янівському цвинтарі, де є пам'ятник двом крутянам і ще кільком патріотам часів Української Народної Республіки; символічно також, що перепоховання є практично одним із перших заходів з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917 - 1921 років. А також нагадав, що Олександр Олесь народився 5 грудня 1878 року, тож наступного року в Україні відзначатимуть 140-річчя від дня його народження.

Як повідомляв Укрінформ, на початку січня 2017 року в Празі ексгумували останки похованого на Ольшанському цвинтарі відомого українського письменника Олександра Олеся (Кандиби) та його дружини Віри. Ексгумація була спричинена особливостями чеського законодавства: за місце поховання померлого потрібно сплачувати ренту, і родина чоловіка, який це робив і мав на могилу право власності, вирішила після його смерті поховати його на тому місці.

Тоді МЗС України повідомило, що останки Олеся та його дружини переміщені в депозитарій кладовища до рішення родичів щодо місця остаточного захоронення. 

21 січня стало відомо, що за бажанням нащадків, яких розшукало МЗС і Посольство України в Канаді, Олександра Олеся буде перепоховано в Києві на Лук'янівському кладовищі. Кабінет міністрів затвердив розпорядження про виділення коштів для перевезення до Києва і перепоховання останків українського письменника Олександра Олеся.

25 січня в Празі відбулося прощання з прахом поета Олександра Олеся та його дружини.

27 січня ЗМІ повідомили, що урна з прахом письменника Олександра Олеся і його дружини вранці прибула до Києва з Чехії.

Фото: Укрінформ/Павло Багмут

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-