Підрив Каховської ГЕС: Меджліс закликає створити міжнародний спецтрибунал для росіян

Підрив Каховської ГЕС: Меджліс закликає створити міжнародний спецтрибунал для росіян

Укрінформ
Меджліс кримськотатарського народу закликає у зв'язку з підривом Каховської ГЕС терміново створити міжнародний спецтрибунал для судового переслідування росіян, винних у порушенні міжнародного гуманітарного права.

Відповідну заяву Президії Меджлісу опублікував голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у Телеграмі, передає Укрінформ.

Президія Меджлісу констатувала, що підрив дамби Каховської гідроелектростанції, скоєний російськими військовослужбовцями, водночас є і воєнним злочином, спрямованим на цілеспрямоване знищення надважливої критичної інфраструктури, навмисне позбавлення населення та господарств питної води, руйнування екосистем Дніпра та Чорного моря.

«Наголошуючи на необхідності термінового створення Спеціального міжнародного трибуналу для судового переслідування осіб, винних у порушенні міжнародного гуманітарного права; вважаючи дії російських військ з руйнування об’єктів, що забезпечують усталені режими користування земель, вод та ресурсів на окупованих рф територіях як такі, що спрямовані на навмисне створення населенню Запорізької та Херсонської областей нестерпних та загрозливих для проживання умов, закликає міжнародну спільноту та міжнародні організації, включаючи ООН, ОБСЄ, РЄ, ЄС і НАТО, негайно розглянути заходи, спрямовані на примушення Російської Федерації до виведення своїх військ з території України та притягнення російських посадовців та політиків, що скоїли воєнні злочини на території України, до відповідальності та покарання», - йдеться у заяві.

Президія Меджлісу кримськотатарського народу також пропонує представницьким організаціям корінних народів світу публічно засудити підрив дамби Каховської гідроелектростанції як посягання та злочин, скоєний Російською Федерацію проти Української держави та її громадян.

«Світ має усвідомити: якщо росію не зупинити сьогодні, то завтра для людства може і не наступити», - підкреслили у Меджлісі.

Читайте також: Чубаров розповів про настрої у Криму після підриву Каховської ГЕС

Як повідомляв Укрінформ, Рада Безпеки ООН у вівторок зібралася для обговорення ситуації, що виникла після підриву російськими військами греблі Каховської ГЕС.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-