Через політичні переслідування у Криму за ґратами перебувають щонайменше 149 українців

Через політичні переслідування у Криму за ґратами перебувають щонайменше 149 українців

Укрінформ
Станом на кінець 2022 року через політично вмотивовані переслідування, які чинять російські загарбники у тимчасово окупованому Криму, у місцях позбавлення волі перебувають щонайменше 149 громадян України.

Про це під час пресконференції в Укрінформі повідомила голова правління “Кримської правозахисної групи” Ольга Скрипник.

“У Криму залишається складною проблема політичних в’язнів. Це люди, які не скоювали злочинів, але які перебувають за ґратами. За нашими даними, на кінець 2022 року щонайменше 149 наших громадян у рамках політично вмотивованого переслідування перебували в місцях несвободи або в окупованому Криму, або були вивезенні з порушенням норм міжнародного гуманітарного права до росії”, - наголосила Скрипник.

Читайте також: Окупанти знову проводять обшуки у кримських татар, шестеро затриманих

За її словами, задля політичного переслідування загарбники фабрикують кримінальні справи, за «терористичними», «екстремістськими» статтями, а також статтями про незаконні збройні формування тощо.

Більшість переслідуваних, зауважила Скрипник, — це кримські татари. Зокрема, за “справою кримських мусульман” позбавлені волі щонайменше 88 осіб.

“Справи дійсно абсурдні. Здебільшого свідчення дають так звані таємні свідки, але більшість із них - співробітники фсб або афілійовані з ними. Те ж саме стосується експертиз, які надаються “експертами”, а по суті — фсбшниками. Якщо адвокат заявляє іншу експертизу, російські судді її не приймають”, - додала вона.

Як повідомлялося, станом на початок серпня минулого року через політичні переслідування у тимчасово окупованому Криму перебувало за ґратами щонайменше 127 громадян України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-