Умєров: Кримських татар у срср називали зрадниками, а їхню депортацію - «спецоперацією»

Умєров: Кримських татар у срср називали зрадниками, а їхню депортацію - «спецоперацією»

Укрінформ
Депортацію кримськотатарського народу з історичної Батьківщини керівництво Радянського Союзу називало «спецоперацією», а кримських татар — «зрадниками», які становлять міфічну загрозу країні. Наразі російські методички не змінюються.

Про це у Фейсбуці написав народний депутат України, секретар Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та АР Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Рустем Умєров.

«Депортацію кримськотатарського народу з їх історичної Батьківщини керівництво Радянського Союзу називало «спецоперацією». А кримських татар — «зрадниками», які становлять міфічну загрозу країні. Методички не змінюються», - написав Умєров.

Читайте також: Стефанчук: Маємо прискорити повернення до рідних домівок кримських татар та українців

Парламентарій нагадав, що за менш ніж дві доби, радянська влада виселила 200 тисяч кримських татар зі своєї Батьківщини — Криму — в Узбекистан, Сибір, на Урал. Народ втратив усе: рідних, домівки, звичне життя, Батьківщину.

«Нам знадобилось майже півсторіччя, щоб відвоювати право жити на власній землі. У 1989 році кримським татарам дозволили повернутись на Батьківщину. Яку в 2014 році окупував той самий ворог, але в іншій обгортці. Кримськотатарський народ в своїй історії не один раз повертався додому в Крим. Повернемось і цього разу. Правда на нашому боці. А момент повернення Криму в Україну щодня на день наближається», - написав Умєров.

Читайте також: Українці і кримські татари в срср були внутрішніми ворогами, для рф стали зовнішніми - Чубаров

Як повідомляв Укрінформ, злочини, які чинить російська федерація на території України, зокрема, у Криму, мають тривалу тяглість. Кримських татар уже не саджають в товарні вагони, але створюють такі умови, за яких вони змушені тікати зі своєї історичної батьківщини.

Щороку 18 травня відзначається День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Депортація кримських татар розпочалася 18 травня 1944 року й тривала до початку червня (перша і найбільша хвиля закінчилася 20 травня). Офіційною підставою для депортації кримськотатарського народу стала таємна постанова Державного комітету оборони № 5859 «Про кримських татар» від 11 травня 1944 року, в якій кримським татарам висувалися претензії у начебто масовій зраді та масовому колабораціонізмі за часів окупації Криму гітлерівськими військами.

Читайте також: МЗС вимагає від рф скасувати чергові незаконні вироки кримськотатарським правозахисникам

27 червня 1944 року радянська влада почала примусово виселяти з Криму греків, болгар, вірмен. За даними кримських істориків, в депортації опинилися близько 16 тисяч греків, понад 12,5 тисячі болгар і майже 10 тисяч вірмен.

Фото: qha.com.ua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-