З початку окупації в Криму релігійних організацій стало вдвічі менше, а парафій ПЦУ вшестеро

З початку окупації в Криму релігійних організацій стало вдвічі менше, а парафій ПЦУ вшестеро

Укрінформ
З моменту окупації Криму кількість релігійних організацій тут зменшилася вдвічі, а парафій ПЦУ - більш ніж у 6 разів.

Про це під час пресконференції в Укрінформі повідомила голова Державної служби з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан.

«Згідно з офіційними даними, до окупації на Кримському півострові діяли щонайменше 2220 релігійних організацій, що представляли 43 деномінації. Станом на кінець 2020 року рф повідомляє вже про 907 релігійних організацій, які представляють близько 20 деномінацій. Тобто кількість релігійних організацій і деномінацій зменшилася більш ніж у два рази», - сказала Богдан.

Вона відзначила також надзвичайно складну ситуацію з Православною церквою України.

«За роки окупації діяльність цієї церкви стала близькою до неможливого. Станом на початок 2014 року Кримська єпархія ПЦУ налічувала у своєму складі 45 парафій, якими опікувалися 14 священнослужителів. Однак на початок 2022 року у складі єпархій вже налічується лише 7 парафій та 4 священнослужителі. Таким чином кількість парафій зменшилася у більш ніж 6 разів, а священнослужителів більш ніж утричі. В таких умовах ПЦУ перебуває на межі свого функціонування і може бути повністю витісненою з тимчасово окупованого Криму», - зауважила Богдан.

Водночас вона наголосила, що дії, спрямовані на захоплення та вилучення храмів, знищення церковної будівлі ПЦУ в Євпаторії, можуть бути кваліфіковані як воєнні злочини з точки зору положень Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Богдан додала, що така організація, як Свідки Ієгови, опинилася під забороною. В 2017 році верховний суд рф визнав її екстремістською. На кінець січня 2022 року у Криму позбавили свободи 5 осіб цієї релігійної спільноти, ще 9 обмежені в переміщенні.

«Лейбл екстремістської діяльності ставлять також на Меджліс кримськотатарського народу, оскільки кримські татари – переважно мусульмани. Коли відбуваються арешти за звинуваченням у «незаконній місіонерській діяльності», то від неї страждають саме мусульмани і саме кримськотатарської етнічної ідентичності. Це пов’язано з тим, що кримськотатарська спільнота весь цей час займала активну позицію стосовно необхідності повернути Крим під контроль уряду України», - зазначила голова ДЕСС.

За її словами, на сьогодні під цю статтю потрапляли баптисти, іудеї, також ця стаття була застосована до священника ПЦУ.

«У рамках таких проваджень – за так звану незаконну місіонерську діяльність – у 2021 році вже було ухвалено низку постанов і стягнуто штрафів на суму щонайменше 370 тисяч рублів. Якщо ми подивимося на весь період окупації, то сума штрафів склала майже 2 мільйони рублів», - повідомила Богдан.

Вона нагадала, що одним з приводів переслідування людей є боротьба з Хізб ут-Тахрір, адже це зручний для пропагандистів спосіб ув’язнити людину, яка виявилася незручною.

Як повідомлялося, Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій закликала світових лідерів, країни-учасниці ОБСЄ, ЄС та НАТО вжити невідкладних заходів для запровадження безполітної зони над територією України або надати українській армії сучасні засоби протиповітряної оборони та літаки-винищувачі, які зможуть захистити мирних мешканців України від регулярних бомбардувань і ракетних ударів російських загарбників.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-