Україна вимагає від Росії негайно звільнити журналіста Єсипенка

Україна вимагає від Росії негайно звільнити журналіста Єсипенка

Укрінформ
Міністерство закордонних справ України висловлює протест у зв’язку із рішенням так званого «Сімферопольського районного суду», яким за сфабрикованими звинуваченнями засуджено громадянина України, журналіста Владислава Єсипенка до позбавлення волі на 6 років.

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у коментарі МЗС.

«Такий вирок є безпідставним й політично вмотивованим, а також таким, що вкотре підтверджує придушення свободи слова на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь», - зазначено у коментарі.

Міністерство зауважило, що Єсипенко був безпідставно обвинувачений російською стороною у незаконному виготовленні та зберіганні вибухових речовин.

У МЗС констатували, що процедурні порушення під час досудового слідства, застосування тортур з метою отримання зізнання у нібито скоєнні так званого злочину, ігнорування «суддями» наданих захистом свідчень про непричетність обвинуваченого до інкримінованих діянь в ході судового процесу вказують на виключно політичну вмотивованість рішення позбавити волі Єсипенка.

«Рішення «суду» має бути скасовано, а Владислава Єсипенка, а також усіх незаконно утримуваних РФ громадян України негайно звільнено», - підкреслило МЗС.

У відомстві також закликали міжнародне співтовариство засудити застосування Росією неправомірної практики судових переслідувань громадян України з використанням незаконних силових методів, вимагати припинення Російською Федерацією порушення норм міжнародного права на окупованих нею територіях України, продовжити активну взаємодію, в тому числі в рамках Кримської платформи, на захист прав та свобод в Криму.

Читайте також: НСЖУ засуджує вирок Єсипенку: журналістика – це не злочин

Як повідомляв Укрінформ, 16 лютого так званий "Сімферопольський районний суд" у тимчасово окупованому Криму незаконно засудив українського громадянина, журналіста Єсипенка до 6 років позбавлення волі в колонії загального режиму і штрафу в 110 тисяч російських рублів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-