Україна порушила в ОБСЄ питання затримання журналістів в окупованому Криму

Україна порушила в ОБСЄ питання затримання журналістів в окупованому Криму

Укрінформ
Україна закликає держав-учасниць ОБСЄ та офіс ОБСЄ з питань свободи ЗМІ вжити зусилля зі сприяння звільненню всіх незаконно утримуваних громадянських журналістів і працівників ЗМІ на тимчасово окупованих територіях України.

Як передає власний кореспондент Укрінформу, про це заявив Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк під час засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер у Відні.

"Російська окупаційна адміністрація продовжує переслідування та репресії проти вільної журналістики. Громадські журналісти та інші працівники ЗМІ переслідуються та ув'язнюються за їхню громадянську позицію та журналістську роботу", - заявив Цимбалюк у заяві з нагоди Міжнародного дня припинення безкарності за злочини проти журналістів.

Читайте також: Суд у РФ залишив чинним вирок трьом кримським татарам – від 12 до 17 років

Очільник української місії в ОБСЄ нагадав, що серед незаконно затриманих журналістів є Владислав Єсипенко, Наріман Джелялов, Сервер Мустафаєв, Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Сейран Салієв, Ремзі Бекіров, Руслан Сулеймаєв, Осман Арифмеметов, Рустем Шейхалієв, Амет Сулейманов, Різа Ізетов, Емір-Усеїн.

Він вказав на те, що з метою привернення додаткової уваги до переслідування журналістів та порушення свободи вираження поглядів російською окупаційною адміністрацією в Криму, МЗС України розпочало ініціативу із захисту громадянських журналістів, які незаконно утримуються Росією, з допомогою іноземних громадських діячів.

"Користуючись цією можливістю, ми заохочуємо держави-учасниці підтримати цю ініціативу, спрямовану на сприяння звільненню всіх незаконно утримуваних громадянських журналістів і працівників ЗМІ на тимчасово окупованих територіях України. Ми також розраховуємо на активнішу участь Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ у цьому надзвичайно важливому питанні", - заявив Цимбалюк.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-