Керченська криза: Україна в Гаазі закликала негайно перейти до розгляду справи по суті

Керченська криза: Україна в Гаазі закликала негайно перейти до розгляду справи по суті

Укрінформ
Українська сторона на слуханнях у Гаазі щодо затримання Росією в листопаді 2018 року українських військових кораблів і моряків закликала арбітражний трибунал негайно перейти до розгляду справи по суті.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Гаазі.

“Бердянськ", "Нікополь", "Яни Капу" та двадцять чотири члени екіпажу були незаконно затримані майже три роки тому. Україна звертається до арбітражного трибуналу з проханням невідкладно перейти до розгляду справи по суті”, - заявила директор Департаменту міжнародного права Міністерства закордонних справ України, глава делегації, агент України Оксана Золотарьова.

Вона закликала арбітраж визнати свою юрисдикцію у цій справі. "Ми переконані, що представлені вам матеріали без будь-яких сумнівів вказують на наявність у вас юрисдикції”, - зазначила агент України.

При цьому вона нагадала, що значну кількість аргументів РФ уже відхилив раніше Міжнародний трибунал з морського права. "Цей трибунал у Гамбурзі видав наказ, яким постановив, що Росія повинна негайно звільнити наші кораблі та військовослужбовців. Цей наказ було схвалено 19 голосами проти 1 – як того вимагав здоровий глузд. Міжнародний трибунал у Гамбурзі визнав, що має попередню юрисдикцію у справі для видачі цього наказу", - заявила Золотарьова.

Читайте також: Керченська криза: Україна пояснила в суді, чому звернулася до Гааги

За її словами, дуже важливо, щоб Україна нарешті домоглася справедливості, відповідальності та компенсації для військовослужбовців і відстояла загальновизнаний принцип абсолютного імунітету військових кораблів.

“Україна наведе аргументи на користь відхилення спроб Росії уникнути відповідальності, адже вони не грунтуються на чинних принципах міжнародного права. Ба більше, вони непослідовні. Коли Росії зручно називати певні дії правоохоронною діяльністю, вона це робить. Однак коли їй вигідно – вона вже говорить про військову діяльність. Коли Росія тільки-но заарештувала наші судна, вона спиралась на Конвенцію ООН з морського права для виправдання своїх дій. Проте зараз Росія наполягає на тому, що її дії не підпадають під регулювання Конвенції. Єдине в чому Росія послідовна, так це у прагненні уникнути відповідальності за свої дії", - наголосила агент України.

Вона підкреслила, що відповідно до Конвенції ООН з морського права, арбітражний трибунал має юрисдикцію для розгляду справи щодо цих серйозних порушень по суті й притягнення Росії до відповідальність.

Читайте також: Керченська криза: на слуханнях у Гаазі виступає українська сторона

Як повідомляв Укрінформ, у Гаазі другий день проходять слухання у справі Україна проти Росії щодо затримання в листопаді 2018 року українських військових кораблів і моряків.

Сьогодні виступає українська сторона.

11 жовтня слово мала російська сторона. РФ заперечує юрисдикцію арбітражу в Гаазі за позовом України.

25 листопада 2018 року біля берегів окупованого Криму російські прикордонники обстріляли і захопили три українські військові кораблі, а також затримали 24 моряків. Військовослужбовців обвинуватили в незаконному перетині кордону Росії (покарання за цією статтею передбачає до шести років ув'язнення). Україна вважає те, що трапилося, порушенням імунітету військових кораблів.

Міжнародний трибунал з морського права 25 травня 2019 року зобов'язав Росію негайно звільнити всіх моряків і дати їм змогу повернутися в Україну, а також повернути кораблі.

7 вересня між Україною і Росією відбувся обмін у форматі 35 на 35, під час якого, зокрема, були звільнені 24 полонені моряки.

18 листопада 2019 року в акваторії Чорного моря РФ передала Україні катери “Бердянськ”, “Нікополь” та буксир “Яни Капу”. 20 листопада вони прибули в порт Очаків.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-