Стартував марафон з наповнення Вікіпедії статтями кримськотатарською мовою

Стартував марафон з наповнення Вікіпедії статтями кримськотатарською мовою

Укрінформ
Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій оголошує про старт марафону "Serbest Entsiklopediya: Пишемо кримськотатарську Вікіпедію".

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Мінреінтеграції.

"З 15 червня по 15 липня 2021 року за ініціативи Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України пройде онлайн марафон із наповнення Вікіпедії - "Serbest Entsiklopediya: Пишемо кримськотатарську Вікіпедію", - йдеться у повідомленні.

Проєкт буде проведений в рамках реалізації Концепції розвитку кримськотатарської мови у співробітництві із громадською організацією "Вікімедіа Україна" та з залученням молодіжних кримськотатарських громадських організацій.

Метою марафону є створення та покращення статей у Вікіпедії кримськотатарською мовою.

"Вікіпедія кримськотатарською мовою існує уже понад 13 років і недавно перетнула позначку у понад 10 тисяч статей. Це великий внесок у розвиток вільних знань кримськотатарською мовою. Однак, на жаль, у мовному розділі є ще багато ключових тем, які не висвітлені достатньо, зокрема, багато статей про базові поняття відсутні чи дуже короткі", - зауважують у Мінреінтеграції.

Читайте також: Фукуяма долучиться до кампанії МЗС на захист журналістів, ув’язнених окупантами у Криму

Заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Снавер Сейтхалілєв зауважив, що всебічний розвиток та функціонування поряд з державною мовою, мови корінного кримськотатарського народу є стратегічним завданням і про це говорить низка кроків Уряду, в тому числі - прийняття Концепції розвитку кримськотатарської мови до 2032 року.

"Кримськотатарська мова, як фундаментальна складова національної спадщини, повинна бути максимально доступною для щоденного використання, навчання, досліджень, збагачення літератури як в Україні, так і по всьому світу. І найкращий рівень розповсюдження та використання будь-якої мови, що сприяє її розвитку, реалізується через її інтеграцію в сучасні цифрові платформи", - зауважив він.

Сейтхалілєв додав, що особисто приєднається до цього марафону та, в свою чергу, запросив долучатися до нього представників кримськотатарського народу та знавців мови, особливо тих, хто проживає в Криму.

Проведення марафону відбуватиметься за двома категоріями: 1000 статей, які є базовими у всіх мовних розділах Вікіпедії; 100 статей, пов’язаних з Україною, Кримом, кримськотатарською культурою та традиціями, історичними персоналіями тощо.

Статті можна писати самостійно або перекладати з української чи інших мов. Усі статті мають відповідати правилам Вікіпедії, зокрема не містити порушення авторських прав, бути написані у нейтральному енциклопедичному стилі та з посиланнями на незалежні авторитетні джерела.

Усі учасники й учасниці конкурсу можуть поборотися за призи й пам'ятні сувеніри. Організатори нагородять десятьох учасників, котрі зроблять найбільший внесок у рамках усього марафону (відповідно до правил та вимог Вікіпедії). Можливі також додаткові призи та номінації.

У червні організатори проєкту проведуть вебінар із редагування кримськотатарської Вікіпедії. Щоб зареєструватися, треба заповнити анкету.

Перелік статей для створення і покращення, інструкція з редагування Вікіпедії, а також інша додаткова інформація доступні на сторінці Марафону у кримськотатарській Вікіпедії.

Читайте також: Кулеба вважає, що Путіну варто перейматися корінними народами РФ, а не українськими законопроєктами

Як повідомлялося раніше, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України запустило у тестовому режимі версію свого вебсайту кримськотатарською мовою.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-