Обміліле озеро Бугаз в окупованому Криму - на межі зникнення

Обміліле озеро Бугаз в окупованому Криму - на межі зникнення

Укрінформ
Озеро Бугаз в околиці Судака сильно обміліло і перебуває на межі зникнення.

Про це повідомляє Крим.Реалії з посиланням на кримського правозахисника Абдурешита Джеппарова, який відвідав Бугаз 13 березня, передає Укрінформ.

На його думку, озеро стабільно втрачає свій рівень і незабаром може повністю висохнути.

«Право на сприятливе навколишнє середовище – одне з конституційних прав. Водна проблема в Криму обмежує це право кримчан. Колись мальовниче місце – озеро Бугаз – яскравий тому приклад, зараз водоймище перебуває на межі зникнення. Це результат не посухи, а надмірного споживання підземних вод. Очевидно, що з пониженням рівня ґрунтових вод вичерпалися джерела, що живили озеро. На жаль, така ситуація не тільки на озері Бугаз, а й на багатьох інших водоймах Криму», – розповів правозахисник.

Читайте також: В окупованому Сімферополі обміліли водосховища, воду подають зі свердловин

Зазначається, що інформацією краєзнавців, озеро живлять три підземних прісних джерела, також поповнюють запаси дощові та талі води. Тому вода тут, на відміну від більшості прибережних солоних озер в Криму, придатна для пиття.

Як повідомлялося, у Криму стрімко міліють водосховища, що живлять великі міста. Як наслідок – їхні жителі мають проблеми з доступом до якісної прісної води.

Фото: krymr.org (RFE/RL)

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-