Рада спростила доступ до правосуддя громадянам України в окупованому Криму

Рада спростила доступ до правосуддя громадянам України в окупованому Криму

Укрінформ
Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому закон, який встановлює альтернативну підсудність справ, учасники яких проживають на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Відповідний законопроєкт №3048 «Про внесення змін до статті 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" щодо встановлення альтернативної підсудності справ, учасники яких проживають на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя» в другому читанні та в цілому підтримали 299 народних депутатів, передає кореспондент Укрінформу.

Як зазначається у пояснювальній записці, документ розроблено з метою спрощення доступу до правосуддя громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території АР Крим.

Читайте також: Британія в ООН заявляє про утиски прав українців в Криму

Він передбачає процесуальний механізм такого спрощення шляхом звернення одразу до суду Херсонської області або ж подання клопотання про передання справи до такого суду під час розгляду у судах міста Києва.

Закон доповнює частину 1 статті 12 Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» чотирма абзацами, якими пропонується надати можливість громадянам України, які проживають на тимчасово окупованій території АР Крим, звернутися до будь-якого суду Херсонської області для розгляду цивільної справи за його позовом або ж із клопотанням до суду міста Києва про передання справи на розгляд до суду у Херсонській області.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-