Рідні моряків не вірять, що Росія виконає рішення морського трибуналу - Spiegel

Рідні моряків не вірять, що Росія виконає рішення морського трибуналу - Spiegel

Укрінформ
Рідні утримуваних Росією 24 українських моряків чекають на рішення морського трибуналу ООН, куди звернулася Україна, подавши позов проти РФ, однак розуміють, що навіть у разі позитивного рішення чекати вже завтра близьких додому навряд чи варто.

У день, коли Міжнародний трибунал з морського права має оголосити своє рішення, німецький журнал Spiegel подає велику статтю про моряків на прикладі долі одного з них — Андрія Ейдера.

"Світ не повинен забувати мого хлопчика та інших матросів", - закликав у телефонній розмові з автором публікації батько Андрія Дмитро Ейдер.

Він розповів про те, що його син завжди мріяв стати офіцером-моряком, це сімейна традиція. Перше ж його завдання закінчилося в московському СІЗО, до того ж з пораненням руки.

"Фізично йому краще, однак душевно – дуже важко", - розповів старший Ейдер. Про це свідчать і вірші, які наймолодший із захоплених російським ФСБ українців надсилає на Батьківщину.

Рідні моряків сподіваються на вирок з далекого Гамбурга, але ілюзій не мають. "Я дуже сподіваюся, що мого хлопчика звільнять, але я знаю, що реальність набагато складніша", - каже батько. Разом з тим, він розуміє, що навіть якщо рішення ухвалять на користь України, "хто гарантує нам, що Росія справді виконає його". Постійна надія стомлює, зізнається Дмитро Ейдер, додавши, що адвокат у Москві вже підготував його до багаторічного очікування.

Читайте також: Росія вже півроку незаконно утримує українських моряків та судна - посольство США

Видання нагадує про події 25 листопада минулого року, а також підкреслює те, що Росія незаконно анексувала український Крим в порушення всіх міжнародних норм.

Як повідомляв Укрінформ, слухання за позовом України проти РФ відбулися 10 травня, рішення трибуналу має бути оприлюднене сьогодні вдень.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-