На КПВВ у Криму окупанти питають, чи не їдуть люди голосувати - прикордонники

На КПВВ у Криму окупанти питають, чи не їдуть люди голосувати - прикордонники

Укрінформ
На КПВВ на адмінмежі з окупованим Кримом значних змін пасажиропотоку наразі немає, російські силовики вибірково цікавляться у тих, хто перетинає адмінмежу, чи не їдуть вони голосувати.

Про це кореспонденту Укрінформу розповів помічник начальника Азово-Чорноморського регіонального управління Державної прикордонної служби України з питань взаємодії із засобами масової інформації Максим Сорока.

«Як нам повідомляють громадяни, російські окупанти опитують тих, хто перетинає адмінмежу щодо мети їх поїздки – чи не їдуть вони для того, щоб брати участь у голосуванні», - розповів Сорока.

У відповідності до чинного законодавства, в’їзд на тимчасово окуповану територію АР Крим та виїзд з неї дозволяється лише через контрольні пункти «Каланчак», «Чаплинка» та «Чонгар».

Читайте також: Кремль готує схему "голосування" жителів окупованого Криму — розвідка

Як розповів у Facebook координатор довготермінового спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області Максим Єлігулашвілі, у місті Олешки виборча комісія подякувала та приїзд і бажання проголосувати одному з кримських виборців.

«В Олешках людині, яка приїхала голосувати з окупованого Криму, всією комісією дякували за приїзд і бажання проголосувати. Солідарність з іншими вона дуже і дуже проста. Просто відірвались від роботи і подякували. Дуже по-людськи було», - прокоментував Єлігулашвілі.

Водночас, помічник голови Держприкордонслужби, прес-секретар ДПСУ Олег Слободян також повідомив цю інформацію.

“Що стосується адмінмежі із тимчасово окупованим Кримом — там немає збільшення пасажиротранспортного потоку. Водночас від громадян, які перетинають адмінмежу на в'їзд на материкову Україну, ми отримали інформацію про те, що представники країни-окупанта здійснюють опитування громадян, які слідують на материк, і запитують у них мету поїздки, чи пов'язана вона з виборчим процесом”, - зазначив Слободян.

Як повідомляв Укрінформ, понад 5,5 тисяч кримчан змінили місце голосування для того, щоб обирати Президента України. Найбільше кримчан вирішили зробити свій вибір у м. Києві - 1 826 осіб і ще 696 осіб - в Київській області, 412 осіб вирішили голосувати в ближній Херсонській області, 411 осіб у Львівській, у Дніпропетровській області свій вибір зроблять 290 осіб.

На Херсонщині найбільша кількість виборців, що проживають на тимчасово окупованій території АР Крим, голосує на дільниці, що розташована у смт Каланчак.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-