Мілітаризація Криму несе загрозу Європі — МЗС Чехії

Мілітаризація Криму несе загрозу Європі — МЗС Чехії

Заява
Укрінформ
Чехія не має наміру визнавати Крим російською територією і вимагає від Москви негайного звільнення українських політв'язнів.

Про це йдеться у заяві МЗС Чеської Республіки з нагоди п'ятиріччя анексії півострова.

"Чеська Республіка, яка також пережила військову окупацію частини своєї території сильною сусідньою країною, залишається непохитною у своїй відданості проведенню політики невизнання", - йдеться у заяві.

У ній наголошується, що п'ять років тому, анексувавши Крим, Росія здійснила кричуще порушення міжнародного права. Чеська Республіка, а також Європейський Союз і переважна більшість країн продовжують вважати Кримський півострів частиною України.

У Празі занепокоєні тривалою мілітаризацією території Криму, а також порушенням безперешкодного і вільного судноплавства через Керченську протоку і в Азовському морі, що є ще одним кричущим порушенням міжнародного права.

"Більше того, це створює загрозу стабільності й безпеки в Європі", - йдеться в заяві.

МЗС ЧР зазначає, що після окупації Криму Російською Федерацією основні права людини і громадянські права кримських татар, а також інших етнічних і релігійних громад були порушені.

Читайте також: МЗС Туреччини зробило офіційну заяву з приводу п'ятої річниці анексії Криму

Офіційна Прага закликає Російську Федерацію забезпечити дотримання міжнародних стандартів у галузі прав людини, а також негайно звільнити Олега Сенцова та інших незаконно затриманих громадян України, включно з членами екіпажів захоплених в листопаді 2018 року українських суден.

Фото: http://tyachivnews.in.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-