В окупованому Криму під виглядом реставрації знищується Ханський палац — Нищук

В окупованому Криму під виглядом реставрації знищується Ханський палац — Нищук

Укрінформ
«Реставраційні роботи», які окупанти проводять у Ханському палаці в Бахчисараї, знищують цей пам'ятник архітектури світового значення.

Про це заявив міністр культури України Євген Нищук на телеканалі ATR.

«Це знищення пам'ятки світового значення. Це не обговорюється. У нас були фотографії, інформація про ці злочини ... Це яскравий приклад того, як під виглядом так званої реставрації знищується автентичність цієї пам'ятки», - сказав Нищук.

Він зазначив, що Україна сподівається, що Моніторингова місія ЮНЕСКО незабаром відвідає Ханський палац і зупинить руйнування цього пам'ятника. За попередніми даними, це відбудеться навесні. Нищук додав, що важливо, аби міжнародні експерти побачили, що саме окупанти роблять з Ханським палацом.

«Для нас важливо, щоб наразі ці фахівці, які поїхали на цей об'єкт, побачили, що насправді відбувається. Побачили, що замість автентичних балок дерев'яних, які датуються 17-18 століттям, ставляться металево-бетонні конструкції», - сказав міністр.

Як повідомляв Укрінформ, у січні заступник міністра культури Тамара Мазур заявила, що Україна з метою врятувати Бахчисарайський палац в окупованому Криму вирішує питання про внесення його до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і одночасно до списку об'єктів під загрозою.

Читайте також: Окупанти "реставрували" Ханську мечеть 1533 року сучасною плиткою — Джапарова

Раніше окупаційна російська влада в Криму ініціювала реставрацію Ханського палацу, в ході якої відбулася необгрунтована заміна черепиці на даху мечеті палацу, а також змінено зовнішні та внутрішні конструкції пам'ятника, що порушує його справжність. За словами експертів, споруджений навколо головного корпусу палацу важкий металевий каркас з навісом може стати причиною просідання грунту. Крім того, робітники не встановили захист для надгробків і каліграфічних розписів на стінах храму, а старовинні дерев'яні укріплення залили бетоном.

Бахчисарайський ханський палац - єдиний у світі пам'ятник кримськотатарської палацової архітектури. Незадовго до окупації Криму Росією був включений до попереднього списку культурних об'єктів, що знаходяться під охороною ЮНЕСКО.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-