Підконтрольний РФ суд в Криму відмовив в апеляції п’ятьом захопленим морякам

Підконтрольний РФ суд в Криму відмовив в апеляції п’ятьом захопленим морякам

Укрінформ
Підконтрольний Росії так званий Верховний суд анексованого Криму відмовив у задоволенні апеляційних скарг всіх п’ятьох захоплених українських моряків, скарги яких мали бути сьогодні розглянуті.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

“Суддя підконтрольного Росії Верховного суду анексованого Криму Сергій Погребняк 25 грудня відмовив у задоволенні апеляційної скарги захопленому біля берегів півострова 25 листопада українському військовому, співробітнику СБУ Андрієві Драчу. При цьому суд скоротив на один день термін утримання Драча під вартою: з 25 на 24 січня 2019 року”, - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, захист Драча аргументував, що Драч є військовослужбовцем і щодо нього необхідно було проводити розгляд у військовому суді. Прокурор Богдан Горб заперечив проти задоволення скарги, вказавши, що Україна і Росія не перебувають в стані війни.

Адвокат Артем Пепа підкреслив, що для застосування Женевської конвенції не потрібна наявність війни, а всі ознаки збройного конфлікту є.

Перед цим той же суддя Погребняк відмовив у задоволенні апеляційної скарги захопленого українського моряка, механіка буксира «Яни Капу» Сергія Чуліби.

Як зазначається, після засідання Чуліба висловив занепокоєння щодо стану агрегатів корабля. «Мені не дали їх законсервувати, а я за них матеріально відповідальний», – сказав він.

Читайте також: У Криму "суд" залишив під арештом двох захоплених українських моряків

Він також переймається, що там з собакою, який лишився на борту буксира і якого Чуліба назвав членом екіпажу.

Також сьогодні інший суддя “Верховного суду Криму” Андрій Палій відмовив у задоволенні апеляційної скарги іншим захопленим українським військовим: мічману Андрію Шевченку, капітану третього рангу Володимиру Лісовому, а також старшому матросу з катера «Нікополь» В’ячеславу Зінченку.

Як раніше повідомляв Укрінформ, сьогодні в Криму "Верховний суд" залишив під арештом захоплених українських моряків Андрія Шевченка і Володимира Лісового

Сьогодні 25 грудня, підконтрольний окупантам Верховний суд Криму мав розглянути апеляційні скарги на арешт матроса з буксира «Яни Капу» Сергія Чуліби, мічмана Андрія Шевченка, співробітника СБУ Андрія Драча, старшого матроса катера «Нікополь» В'ячеслава Зінченка і капітана третього рангу Володимира Лісового.

25 листопада 2018 року в результаті збройної атаки кораблів РФ у районі Керченської протоки були пошкоджені українські військові кораблі, а члени екіпажів захоплені в полон. Після нетривалого перебування у Криму українські моряки були перевезені в Москву: трьох поранених помістили в СІЗО "Матросская тишина", решту (21) утримують у СІЗО "Лефортово".

Україна і світове співтовариство визнали військовополоненими захоплених моряків, але влада РФ хоче судити їх як простих громадян, які нібито порушили російський кордон.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-