Проти резолюції ООН щодо Криму проголосували 27 країн

Проти резолюції ООН щодо Криму проголосували 27 країн

Укрінформ
Проти ініційованої Україною резолюції про порушення прав людини в окупованому Криму проголосували в Генеральній асамблеї ООН Росія, Білорусь, Вірменія, Казахстан та ще 23 країни.

Про це повідомляє Постійне представництво України при ООН на своїй сторінці у Facebook.

Так, згідно з повідомленням, проти резолюції проголосували: Вірменія, Білорусь, Болівія, Бурунді, Камбоджа, Чад, Китай, Коморські острови, Куба, КНДР, Еритрея, Індія, Іран, Казахстан, Киргизстан, М’янма, Нікарагуа, РФ, Сербія, ПАР, Судан, Сирія, Таджикистан, Уганда, Узбекистан, Венесуела та Зімбабве.

Як повідомляв Укрінформ, 22 грудня Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію А/С.3/73/L.48 “Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна”.

За проголосували 65 держав-членів, проти - 27, 70 делегатів утрималися.

Це вже третя ініційована Україною резолюція ООН про стан прав людини у Криму за останні три роки. Перші дві були ухвалені Генасамблеєю 2016-го і 2017-го року. Цьогоріч документ містить цілу низку нових статей. Наприклад, чітко визначається, як правильно нині називати Крим у всіх документах ООН.

“(Генеральна асамблея - ред.) закликає всі міжнародні організації і спеціалізовані агенції Організації Об’єднаних Націй послуговуватися формулюванням "Автономна Республіка Крим" та місто Севастополь, Україна, тимчасово окуповані Російською Федерацією” коли йдеться про Крим, у їхніх офіційних документах, комунікаціях і публікаціях, включно з тими, в яких ідеться про статистичні дані РФ”, - наголошує резолюція.

Читайте також: Нова “кримська” резолюція ООН поіменно згадує Сенцова, Балуха та Куку

Ухвалена 17 грудня резолюція щодо мілітаризації Криму вже містила заклик до Росії вивести свої війська з Криму. Нинішня резолюція також прямо закликає повернути Крим Україні.

Резолюція також уперше містить окремий заклик до генерального секретаря ООН підготувати на наступну, 74-ту сесію Генеральної асамблеї наступного року, спеціальну доповідь щодо виконання цієї резолюції, включно з рекомендаціями щодо її впровадження.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-