Архієпископ Климент остерігається репресій у Криму як “помсти за Томос”

Архієпископ Климент остерігається репресій у Криму як “помсти за Томос”

Укрінформ
Після отримання Україною Томосу підконтрольна Росії влада Криму може почати мстити церкві Київського патріархату.

Про це заявив у коментарі “Крим.Реалії” архієпископ Сімферопольський і Кримський Української православної церкви Климент (Кущ).

“На одній зустрічі Аксьонов (Сергій Аксьонов, очільник російського “уряду Криму” – ред.) сказав, що владика Лазар просив не чіпати, тому що є побоювання, що якщо на території Криму будуть якісь протиправні рухи щодо церкви Київського патріархату, це може відобразитися на храмах Московського патріархату на материковій Україні. Після отримання Томосу ніщо і ніхто не може стримувати (представників російської влади півострова – ред.), крім Бога. Так, дійсно, можуть бути більш жорсткі дії відносно до церкви Київського патріархату після прийняття Томосу”, – вважає він.

Читайте також: Ієрархів УПЦ МП відлучили від російської церкви за участь у Соборі

Архієпископ Климент також зазначив, що має намір боротися за свою паству, в тому числі і через суд: зараз вже подано позов до Європейського суду з прав людини, в якому йдеться про обмеження прав релігійної громади.

15 грудня у Києві в Софійському соборі відбувся Об'єднавчий собор зі створення єдиної української помісної православної церкви, який обрав її предстоятелем митрополита Епіфанія.

Саме йому мають дати Томос про автокефалію української православної церкви, рішення про що 11 жовтня ухвалив синод Вселенського патріархату (материнської структури всіх православних церков світу).

Як раніше повідомив речник УПЦ (КП) архієпископ Євстратій (Зоря), це повинно відбутися 6 січня. Офіційна назва об’єднаної церкви за статутом – Православна церква України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-