Інтерпол на чолі з генералом РФ можуть

Інтерпол на чолі з генералом РФ можуть "нацькувати" на активістів у Криму - ФВР

Укрінформ
Форум вільної Росії вважає, що Інтерпол на чолі з представником РФ генерал-майором МВС Олександром Прокопчуком можуть використати проти громадян інших держав, які опинилися на територіях, анексованих Росією.

Про це йдеться у заяві, поширеній прес-службою Форуму вільної Росії.

"Постійний комітет Форуму вільної Росії висловлює свій категоричний протест проти обрання цієї кандидатури (представника РФ Прокопчука - ред.) на посаду голови Інтерполу. Ми переконані в тому, що таку впливову організацію, як Інтерпол, не може очолювати представник країни, яка зневажає права і свободи власних громадян, яка порушує свої міжнародні зобов'язання, анексує території інших держав і бере участь у кількох агресивних війнах", - йдеться у заяві ПК ФВР.

Також висловлено особливе занепокоєння тим, що Інтерпол може бути використаний проти громадян інших держав, які опинилися на територіях, анексованих Російською Федерацією. Так, жертвами міжнародного переслідування можуть стати проукраїнські активісти, які мешкали або живуть зараз на території анексованого Криму і зазнали незаконного переслідування окупаційною владою.

Читайте також: Україна може призупинити членство в Інтерполі — Аваков

Крім того, члени Постійного комітету ФВР нагадують, що Росія активно використала Інтерпол як інструмент боротьби з опонентами правлячого режиму, які опинилися у вимушеній еміграції. Вони неодноразово потрапляли під дію різних механізмів Інтерполу, в результаті чого затримувалися і проходили через тривалі процедури розглядів, перш ніж їм вдалося переконати Інтерпол в політичному характері переслідування. А якщо на чолі Інтерполу виявиться працівник російської поліції, ця організація "може стати потужним знаряддям боротьби з представниками російської опозиції за кордоном і з іншими противниками путінського режиму, які знаходяться за межами Росії".

"Політичні репресії, вбивства політичних опонентів, використання хімічної зброї на території інших держав, втручання у внутрішньополітичні процеси у країнах Заходу та інші гібридні операції - ось тільки деякі з методів, які використовує путінський режим проти своїх ворогів. Довіряти представникові цього режиму таку важливу функцію, як керівництво міжнародною поліцією, категорично не можна", - резюмують автори звернення.

Як повідомлялося, фаворитом на виборах нового керівника Інтерполу називають генерал-майора російської поліції Олександра Прокопчука. Він з 2006 по 2011 роки був заступником начальника Національного центрального бюро Інтерполу МВС Росії, а потім очолив його. У 2016 році генерал-майор став віце-президентом Інтерполу.

Читайте також: База даних Інтерполу може опинитися в руках Путіна - правозахисники

Вибори нового керівника Інтерполу відбудуться 21 листопада. Переобрати голову міжнародної організації кримінальної поліції Інтерпол має після того, як в кінці вересня зник його голова Мін Хунвей. У Китаї проти нього триває розслідування щодо корупції.

Українська делегація на чолі з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим бере участь в консультаціях щодо обрання нового керівника Інтерполу.

Багато правозахисних організацій, громадські і політичні діячі висловлюють протест проти можливого обрання представника РФ керівником Інтерполу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-