Путін відмовив російській партії у помилуванні Сенцова

Путін відмовив російській партії у помилуванні Сенцова

Документ
Укрінформ
Президент РФ Володимир Путін не розглядатиме питання про помилування Олега Сенцова без його особистого звернення та подання губернатора Ямало-Ненецького автономного округу, де Сенцов відбуває покарання.

Це випливає з відповіді Управління президента РФ із забезпечення конституційних прав громадян на звернення федерального Бюро партії «Яблуко», повідомляє прес-служба партії.

«Право помилування - виняткова прерогатива президента, Конституція Росії не обмежує президента в цьому праві. Закликаємо не боятись здійснити цей крок, найважливіший з гуманітарної, правової та політичної точок зору», - йдеться у зверненні.

У відповіді на звернення начальник департаменту Управління президента РФ із забезпечення конституційних прав громадян Сергій Єсіпов «роз'яснює», що згідно з положенням про порядок розгляду клопотань про помилування, процедура помилування починається з особистого клопотання засудженого, який звертається до президента країни через адміністрацію виправної установи.

Надалі клопотання, разом з іншими матеріалами, направляється в комісію з питань помилування на території суб'єкта РФ, де приймається попереднє рішення про доцільність помилування, пише Єсіпов.

«При надходженні на адресу президента РФ клопотання про помилування засудженого Сенцова О.Г. та подання губернатора Ямало-Ненецького автономного округу звернення Бюро партії «Яблоко» про помилування Сенцова О.Г. буде залучено до цих матеріалів», - зазначається у відповіді чиновника.

Така відповідь, на думку голови партії «Яблуко» Емілії Слабунової, говорить про те, що президент знімає з себе відповідальність за “вирішення дуже важливого політичного і, найголовніше, гуманітарного питання - збереження життя людини, звинувачення на адресу якого політично мотивовані».

Як повідомляв Укрінформ, незаконно засуджений у Росії український режисер Олег Сенцов написав листи колегам-режисерам і правозахисникам. Лист колегам-режисерам було датовано 23 жовтня.

Читайте також: Сенцов написав правозахисникам: Не хвилюйтеся, я вижив

Українського режисера Олега Сенцова й активіста Олександра Кольченко затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили у підготовці терактів, Кольченка засудили до 10 років позбавлення волі, а Сенцова - до 20.

У травні 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити всіх політичних ув'язнених Кремля. Він тримався 145 днів і заявив про припинення голодування із 6 жовтня через загрозу примусового годування.

Загалом у Росії та анексованому Криму утримують близько 70 українських політв'язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого у РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-