Порошенко привітав початок прямого моніторингу ЮНЕСКО в окупованому Криму

Порошенко привітав початок прямого моніторингу ЮНЕСКО в окупованому Криму

Укрінформ
Президент Петро Порошенко привітав рішення Виконавчої ради ЮНЕСКО про початок прямого моніторингу ситуації в окупованому Криму і Севастополі.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

“Вітаю важливе рішення Виконавчої ради ЮНЕСКО про початок прямого моніторингу ситуації в АРК та Севастополі. Російській окупаційній владі не вдасться приховати свої злочини від міжнародної спільноти. Як не вдасться їй уникнути і заслуженої відповідальності”, - зазначив Президент.

"Єдиним фронтом у всіх міжнародних форматах продовжуємо боротися за відновлення суверенітету і територіальної цілісності України. Крим - це Україна!”, - наголосив Глава держави.

Як повідомлялося, Виконавча рада ЮНЕСКО 10 жовтня офіційно оголосила про початок першої фази прямого моніторингу ситуації в анексованому Криму, про результат якого генеральний директор організації прозвітує через рік.

У лютому Україна передала ЮНЕСКО докладний аналіз проблем, спричинених російською окупацією Криму.

Читайте також: ЮНЕСКО оголосила про початок прямого моніторингу в окупованому Криму

На початку березня заступник міністра закордонних справ України, голова Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Сергій Кислиця і генеральний директор ЮНЕСКО Одрі Азулє обговорили перспективу запровадження прямого моніторингу ситуації з культурною та історичною спадщиною в результаті окупації Росією Криму.

27 березня в ЮНЕСКО оприлюднили доповідь про моніторинг ситуації в окупованому Криму, в якій ішлося про погіршення ситуації в галузі захисту культурної спадщини півострова.

11 квітня Виконавча рада ЮНЕСКО ухвалила рішення, яке фактично дозволяє розмістити моніторингову місію для спостереження за ситуацією в окупованому Росією Криму.

1 жовтня керівництво ЮНЕСКО підтвердило намір найближчим часом розпочати першу фазу прямого моніторингу. До спільної заяви на підтримку України приєднались 30 держав.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-