Окупанти приховують аварію з газовими турбінами Siemens у Криму - МінТОТ

Окупанти приховують аварію з газовими турбінами Siemens у Криму - МінТОТ

16688
Ukrinform
Окупаційна влада приховує аварію з газовими турбінами Siemens, що завезені на територію АР Крим в обхід міжнародних санкцій.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

"30 серпня 2018 року виявлено ознаки руйнування даху одного із виробничих приміщень Балаклавської ТЕС, що будується поблизу м.Севастополь на тимчасово окупованій території АР Крим. Ділянка покрівлі даху розмірами 10х20 метрів прогоріла, про що свідчить зовнішній вигляд зруйнованої покрівлі та характерне задимлення. У зазначеному приміщенні встановлено газові турбіни Siemens, які імпортовані в обхід міжнародних санкцій. Саме аварія стала причиною перенесення, вже втретє, запуску згаданої ТЕС в експлуатацію, а також обмеження енергопостачання на території АР Крим", - зазначається у повідомленні.

За наявною інформацією, зазначена аварія сталася через порушення інженерних та будівельних норм персоналом ТЕС, а компанія Siemens не надала своїх фахівців для налагодження та запуску обладнання.

Будівництво ТЕС здійснюється компанією "Тєхнопромекспорт" російської державної корпорації "Ростєх", яка перебуває під українськими та міжнародними санкціями. Природний газ, який планується використовувати для виробництва електричної енергії Російською Федерацією, незаконно видобувається із родовищ на українському шельфі Чорного моря за допомогою плавучих бурових установок "Сиваш", "Таврида", "Петро Годованець", "Україна" ("Незалежність").

Читайте також: Росія заявила про випробування турбіни Siemens в окупованому Криму

Останні дані про роботу установок зафіксовані технічними засобами восени цього року, зокрема активність плавучої бурової установки "Сиваш" 22 вересня, "Таврида" 29 вересня, "Петро Годованець" (перейменована окупаційною владою на MODU Crimea 2 ) 2 жовтня.

Наразі власник цих установок ДАТ "Черноморнафтогаз" та НАК "Нафтогаз України" звернувся до суду з позовом про відшкодування збитків, завданих незаконним захопленням РФ активів в АР Крим та використання природних ресурсів України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-