Жебрівський: Путін хоче натиснути на Україну, щоб отримати воду для Криму

Жебрівський: Путін хоче натиснути на Україну, щоб отримати воду для Криму

Укрінформ
Екс-голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський заявив, що Росія блокуванням Азовського моря намагається тиснути на Україну для того, щоб отримати водопостачання до окупованого Криму. 

Про це Жебрівський сказав в ефірі "112 Україна".

"Путін таким чином хоче натиснути на Україну, щоб отримати, в першу чергу, воду для Криму. Міст вони який-не-який збудували, транспорт ходить, через рік-два будуть залізничні колії, але основна проблема – це вода. І зрозуміло, що Путін спричиняє такий тиск, блокуючи Маріуполь, Бердянськ, особливо болюче б’є по Маріуполю і Донецькій області, тому що там працює завод ім. Ілліча, завод "Азовсталь", інші підприємства. Спочатку, коли будувався міст, були змушені зменшити тоннажність суден, які проходять, тому що деякі судна, які йшли перед так званим Кримським мостом, знімали щоглу для того, щоб пройти під цим мостом. А сьогодні вони фактично зупиняють усі кораблі", - заявив Жебрівський.

За словами екс-голови Донецької ВЦА, існує необхідність військового супроводу торговельних суден, а також звернення за допомогою до міжнародних партнерів.

"Через це в України є проблема з приводу того, що немає у нас там військового флоту. У нас є деякі катери броньовані. Я думаю, нам потрібно звертатися до міжнародників, ті ж США на наступний фінансовий рік виділили 250 млн дол. на фінансову допомогу, я думаю, що в першу чергу ми маємо супроводжувати торговельні судна, які йдуть у порти "Маріуполь" і "Бердянськ", нам якраз потрібні бронекатери та інша техніка, щоб забезпечити військовий супровід", - заявив Жебрівський.

Читайте також: Жебрівський погрожує відставкою, якщо статус аудиторів НАБУ не пропишуть у законі

Як повідомлялося, протягом останніх трьох місяців активність Росії в Азовському морі значно зросла. Росіяни не дозволяють торговим суднам, які прямують в українські порти і які виходять з них, безперешкодно проходити через Керченську протоку.

Зокрема, 15 липня в Азовському морі Росія затримувала для огляду 148 суден. У цьому зв'язку Президент України Петро Порошенко доручив міністру оборони, начальнику Генерального штабу та командуванню ВМС України вжити достатніх заходів, щоб зупинити російські провокації щодо блокування входження суден в українські порти на Азовському морі.

Україна виступає за запровадження санкцій проти Чорноморських портів РФ через блокаду Азовського моря.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-