ЄСПЛ закликає Сенцова припинити голодування

ЄСПЛ закликає Сенцова припинити голодування

2588
Укрінформ
Європейський суд з прав людини ухвалив рішення щодо забезпечувальних заходів щодо незаконного засудженого українського режисера Олега Сенцова, який голодує з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів у Росії.

Про це повідомляється в прес-релізі суду.

"Суд ухвалює рішення щодо забезпечувального заходу медичної допомоги для Олега Сенцова і закликає його припинити голодування", - йдеться у прес-релізі.

Суд закликав Росію надати Сенцову відповідне лікування, а самому режисеру запропонував прийняти лікування заради порятунку його життя.

Читайте також: Більш як 50 українських громадських діячів написали листа Сенцову

Такі забезпечувальні заходи ухвалені відповідно до правила 39-го регламенту ЄСПЛ, згідно із яким суд може у виключному порядку заборонити державі здійснювати дії, які можуть призвести до заподіяння непоправної та суттєвої шкоди життю та здоров'ю заявника, у даному випадку Сенцова.

Як повідомлялось, Олега Сенцова затримала у Криму Федеральна служба безпеки Російської Федерації 11 травня 2014 року. Пізніше його перевезли до Москви до слідчого ізолятора "Лефортово".

Кінорежисера звинуватили у тероризмі та незаконному зберіганні зброї. У матеріалах сфабрикованої справи його називали організатором диверсійно-терористичної групи.

У серпні 2015 року Сенцова було засуджено до 20 років позбавлення волі із відбуванням у колонії суворого режиму. У лютому 2016 року його етапували до Якутії, а з листопада 2017 року Сенцов перебуває у виправній колонії "Білий ведмідь" в місті Лабитнангі (Ямало-Ненецький автономний округ).

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування із вимогою звільнити всіх українських політв'язнів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-