НАТО може відповісти на російську блокаду Азовського моря - командувач Бутс

НАТО може відповісти на російську блокаду Азовського моря - командувач Бутс

Укрінформ
Командувач Другої постійної військово-морської групи НАТО (SNMG2) Боудевін Бутс вважає, що нарощування військової потуги РФ у Чорному морі після незаконної анексії Криму призвело до збільшення присутності кораблів НАТО у Чорноморському регіоні.

Таку заяву командувач з'єднання оприлюднив у понеділок на прес-конференції на борту фрегата королівських ВМС Нідерландів HNLMS De Ruyter, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми спостерігаємо нарощування військової потуги Російської Федерації в Чорному морі й значне посилення військової присутності Росії після незаконної анексії Кримського півострова. І це, власне, призвело до ухвалення рішення Варшавського саміту НАТО щодо збільшення нашої присутності у Чорноморському регіоні. Тож коли запитують, чи є зв'язок між частими заходами кораблів НАТО у Чорне море, можемо сказати ствердно: такий зв'язок є", - зазначив Бутс.

Разом з тим, командувач з'єднання SNMG2 заявив, що про розгортання постійних сил НАТО в  Чорноморському регіоні йому не відомо.

Відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу, чи сприятиме НАТО відновленню судноплавства в Азовському морі у разі блокування Росією проходження торговельних суден через Керченську протоку, командувач Бутс сказав: "Я розумію актуальність запитання, але ви запитуєте не тих людей. Ми виконуємо військові операції згідно з наказами командування НАТО. А тут знадобиться політичне рішення Альянсу. Зауважу: ми представляємо оборонну організацію і будемо діяти лише у тому разі, коли наші кораблі будуть атаковані", - наголосив Бутс.

Читайте також: Командувач з'єднання пояснив, навіщо кораблі НАТО прибули в Одесу

Зі свого боку, керівник Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков зауважив, що "політика Альянсу щодо Росії залишається такою ж, як в останні роки, поки триває агресія...дуже важливо розуміти: НАТО не шукає конфліктів і приводів для початку другої холодної війни. НАТО все ще сподівається на поліпшення відносин з Росією. Ми не можемо повернутись до того рівня відносин, які були раніше, до тієї пори, поки Росія не зверне з нинішнього хибного шляху, не розпочне поважати норми міжнародного права".

Як повідомлялося, в Одесі перебувають з дружнім візитом шість кораблів Другої постійної військово-морської групи НАТО (SNMG2) та Постійної протимінної військово-морської групи НАТО № 2 (SNMCMG2). У складі  з'єднань - ракетний фрегат королівських ВМС Нідерландів HNLMS De Ruyter, фрегат ВМС Туреччини TCG Fatih, фрегат ВМС Румунії ROS Regele Ferdinand, допоміжне судно ВМС ФРН RHEIN, мінний тральщик ВМС Туреччини ANAMUR та мінний тральщик МС Румунії LUPU DINESCU.

Вранці 24 липня командири двох військово-морських з'єднань НАТО під командуванням Боудевіна Бутса і Френка Магінскі проведуть спільно з командуванням ВМС ЗСУ на борту фрегата De Ruyter планування спільних військово-морських тренувань типу PASSEX, які розпочнуться в Чорному морі 26 липня.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-