Прокуратура АРК перевіряє на держзраду всіх кримських чиновників

Прокуратура АРК перевіряє на держзраду всіх кримських чиновників

Укрінформ
Прокуратура АРК перевіряє причетність кожного кримського держслужбовця до вчинення державної зради, що полягає в активних діях стосовно ведення підривної діяльності.

Про це в ефірі Радіо Крим.Реалії розповіла начальник управління прокуратури АРК Світлана Блудова, коментуючи розшук колишнього кримського судді Валерія Чорнобука.

Водночас, за її словами, кожного держслужбовця або взагалі кожного, хто перебуває на території анексованого Криму, не переслідуватимуть згідно з Кримінальним кодексом України, поготів за особливо тяжкий злочин.

"Ми перевіряємо причетність кожної особи саме до вчинення державної зради, яка має полягати в активних діях: допомога у веденні підривної діяльності. Суддя Чорнобук допомагав окупаційній владі встановлювати судову систему Російської Федерації", – сказала Блудова.

Вона додала, що сам факт роботи в підконтрольних Росії держорганах Криму не є злочином.

"Звичайний держслужбовець, який працює в МНС і допомагає народу, не нестиме кримінальну відповідальність", – стверджує співробітниця Прокуратури АРК.

11 липня співробітники Прокуратури Автономної Республіки Крим та Служби безпеки України провели обшуки в приміщеннях, в яких живе колишній голова Апеляційного суду АРК Валерій Чорнобук.

Колишнього кримського суддю підозрюють у скоєнні державної зради. Його місцеперебуання нарзі невідоме. Пізніше Чорнобука оголосили в розшук.

За версією ГПУ, Чорнобук надавав допомогу Росії та її представникам в переході судів АР Крим на ведення правосуддя на підставі російського законодавства, що призвело до забезпечення функціонування російських судових органів, анексії Криму.

Читайте також: Екс-голову Апеляційного суду Криму оголосили у розшук

Раніше Чорнобук відкидав усі звинувачення в підтримці російської влади Криму, повідомляючи, що після анексії був "змушений залишити свою посаду" і переїхати до сім'ї в Дніпро. За його словами, його буквально вигнали з роботи в Криму, не видавши ні трудову, ні особисту справу.

Після переїзду в квітні 2014 року на материкову частину України Чорнобук працював суддею в Апеляційному суді в Дніпропетровській області.

У вересні 2016 року Верховна Рада України звільнила його за порушення присяги.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-