У Гельсінкі на акції проти зустрічі Путіна й Трампа вимагали свободи для Сенцова

У Гельсінкі на акції проти зустрічі Путіна й Трампа вимагали свободи для Сенцова

Фото
Укрінформ
У переддень зустрічі Трампа з Путіним делегація “Вільних Людей” прибула в Гельсінкі і долучилась до протесту на захист прав людини #HelsinkiCalling.

Українці сформували колону, учасники якої тримали в руках плакати #FreeSentsov та вигукували гасла “Stop Putin - Stop war”, “Crimea is Ukraine”, “Stop russian aggression”. На Сенатській площі активісти “Вільних Людей” поширили листівки-запрошення на акцію 16 липня щодо саміту Трамп-Путін, повідомили Укрінформу учасники акції.

“Ще з часів Революції Гідності та військової агресії РФ, світове українство довело свою небайдужість до долі Батьківщини. Об’єднуючись по всьому світу в СКУ (Світовий конгрес українців) і РУДОС (Рада українських державницьких організацій світу), діаспора робить великий внесок у перемогу. Одним з важливих фронтів боротьби є лобіювання інтересів України у своїх державах. Саме завдяки зусиллям українців на Батьківщині, в організаціях як “Вільні Люди”, МНК (Молодіжний націоналістичний конгрес), в єдності за кордоном, включно з УККА (Український конгресовий комітет Америки) та КУК (Комітет українців Канади), Союз українців у Британії, Європі та Австралії – питання України не втрачає своєї актуальності”, - зазначив голова РУДОС Борис Потапенко.

Читайте також: Трамп і Меркель у тюремних робах: у Києві провели перформанс на підтримку Сенцова

За словами заступника керівника Проводу “Вільних Людей” Сергія Кузана, на сьогоднішніх акціях чітко лунало гасло: Свободу Сенцову та українським політв’язням, що утримуються в РФ. 

“Ми наголошуємо на тому, що Путін – злочинець, який не поважає жоден закон, а єдине, чим керується у своїй політиці – це нестримна жадоба до завоювання світу, встановлення “руського міра” та поневолення вільних держав. Зі злочинцем не можна сідати за стіл переговорів. Злочинець розуміє лише мову сили. Саме тому весь вільний світ має діяти злагоджено, аби протистояти головній загрозі сьогодення”, - сказав Кузан.

У Гельсінкі вимагали свободу Сенцову / Фото: Save Oleg Sentsov, Facebook

Українці під час виступу звернулись до всього світу, аби привернути увагу до українських політичних в’язнів, що утримуються в Росії. Зокрема, сестра Сенцова Наталія Каплан розповіла про протест Олега Сенцова шляхом голодування, а також його вимогу звільнити всіх українців. 

Денис Перцев - громадський активіст, українець, який проживає в Фінляндії, також наголосив на тому, що військова агресія Росії стосується не лише України, а всього вільного світу.

Місія “Вільних Людей” присвячена пам’яті правозахисника, автора Акта проголошення незалежності України, багаторічного в’язня радянських таборів, одного з співзасновників Української Гельсінської групи Левка Лук’яненка.

16 липня, у день зустрічі Трампа і Путіна у Гельсінкі, активісти “Вільних Людей” з України виступлять на підтримку українсько-американських відносин. Акція розпочнеться о 9:00 у парку Esplanadi. Очікується, що до “Вільних Людей” долучаться місцеві жителі, представники української громади Фінляндії, інші активісти. Мета місії - захист інтересів України. Головним гаслом є “Stop Putin - Liberate Ukraine - Save Europe”.  У ході акції активісти поширять відкритий лист до президента США.

“Вільні Люди” -  це українська громадсько-політична організація, створена в квітні 2013 року членами патріотичних та націоналістичних організацій з метою об’єднання зусиль у кампаніях прямої дії щодо захисту євроінтеграційних устремлінь України. Діяльність спрямована на звільнення держави від впливів Російської Федерації та реваншистів в усіх сферах: політичній, інформаційній, економічній, правовій. Також діє волонтерська мережа з допомоги українським військовим.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-