Крапельниці двічі на добу: ямальський омбудсмен заявляє, що в Сенцова все "ок"

Крапельниці двічі на добу: ямальський омбудсмен заявляє, що в Сенцова все "ок"

868
Ukrinform
Уповноважений з прав людини в Ямало-Ненецькому автономному окрузі РФ Анатолій Сак заявив, що 20 червня відвідав в колонії Олега Сенцова і той відповів, що «почуває себе на цьому етапі цілком нормально».

Про це чиновник повідомив у відповіді на запит Укрінформу.

«Третя зустріч (з Олегом Сенцовим - ред.) відбулася 20 червня 2018 року о 10.48 у ході планової роботи у ВК-8. На всі мої запитання громадянин Сенцов охоче відповів, що ні в чому не має потреби і почуває себе на цьому етапі цілком нормально. Зараз засудженому Сенцову підтримувальну терапію у вигляді крапельниць здійснюють двічі на добу. Засуджений Сенцов знаходиться під цілодобовим наглядом медичного персоналу. Стан здоров'я засудженого Сенцова тримаю на контролі», - говориться у відповіді Сака.

Ямальский омбудсмен також повідомив, що він поінформував Сенцова про те, що «в Управлінні Федеральної служби виконання покарань по ЯНАО працюють представники з ФСИН РФ, серед яких є лікарі і які мають намір особисто оглянути Сенцова». Проте, за його словами, український політв'язень відмовився, сказавши, що його «цілком влаштовує обслуговування і допомога медичного персоналу колонії». «Мені не подобається ця метушня з приводу мого здоров'я! Почуваю себе нормально. Скарг і претензій немає! Багато читаю, ходжу по приміщенню», - таким чином регіональний омбудсмен передав «дослівну» відповідь українського режисера на запитання Сака  «чи ходить Сенцов на прогулянки, чи є претензії з медичного обслуговування на цій стадії голодування, чи влаштовує його температурний режим і чи не відчув він якихось змін в організмі у зв'язку з голодуванням».

Читайте також: Денісова хоче дізнатися про стан здоров'я Сенцова через Євросуд

Сак також попросив Укрінформ «наступного разу з питань, пов'язаних із засудженим Сенцовим, звертатися до російського омбудсмена Москалькової».

Як повідомлялося, раніше у середу український омбудсмен Людмила Денісова звернулася до уповноваженого РФ з прав людини Тетяни Москалькової з проханням сприяти звільненню українського політв'язня Олега Сенцова з гуманітарних причин і звернутися з відповідним проханням до президента Росії Володимира Путіна.

Зі свого боку генеральний секретар Ради Європи Турб'єрн Ягланд заявив, що готовий подати прохання про помилування Сенцова.

Український омбудсмен Денісова і уповноважений з прав людини у РФ Москалькова в ході зустрічі 18 червня домовилися про відвідування українського режисера Сенцова у російській колонії і журналіста Кирила Вишинського в Херсоні. Проте 19 червня Денісова так і не змогла відвідати Сенцова. Минулого тижня Денисовій, яка знаходиться в Росії, також відмовили в зустрічах з українськими політв'язнями Олегом Сенцовим, Миколою Карпюком, Романом Сущенком.

Сенцов 14 травня оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів у РФ і на окупованій Росією території.

Всього в Росії і в окупованому Криму утримують близько 70 українських політв'язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого у РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-