Денісова хоче дізнатися про стан здоров'я Сенцова через Євросуд

Денісова хоче дізнатися про стан здоров'я Сенцова через Євросуд

Документ
Укрінформ
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова не володіє достовірною інформацією про стан здоров’я українського політичного в’язня Кремля Олега Сенцова й не виключає, що його годують примусово.

Про це омбудсмен написала у Facebook

"Достовірної інформації про стан здоров'я Олега Сенцова ми не маємо. З огляду на заяви Уповноваженого РФ Тетяни Москалькової, є підстави вбачати, що Олега годують примусово”, - зазначила Денісова.

Водночас вона підкреслила, що приймання їжі проти власної волі є “жорстоким, нелюдським та принизливим поводженням і заборонено міжнародним законодавством”.

У цьому зв’язку омбудсмен звернулася до заступника міністра юстиції України Івана Ліщини з проханням подати заяву до Європейського суду з прав людини щодо порушення прав громадянина України Олега Сенцова, ув'язненого Російською Федерацією за політичними мотивами.

Читайте також: Відвідини Сущенка: Денісова скаржиться на "зайнятих" російських чиновників

Як повідомлялося, український омбудсмен Людмила Денісова з 15 червня перебуває в Росії, але їй постійно відмовляють у зустрічах з українськими політв'язнями - Олегом Сенцовим, Романом Сущенком, Миколою Карпюком. Після того, як 19 червня її вкотре не пустили до Сенцова, який 14 травня оголосив голодування, Денісова відправила лист голові Регіональної делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в РФ, Білорусі і Молдові Магне Барту з проханням допомогти зустрітися з українськими політв'язнями.

Усього в Росії і анексованому Криму утримують близько 70 українських політв'язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-