Генсек Ради Європи готовий подати прохання про помилування Сенцова

Генсек Ради Європи готовий подати прохання про помилування Сенцова

990
Ukrinform
Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд готовий подати прохання про помилування засудженого у РФ українського режисера Олега Сенцова.

Про це він заявив у середу після зустрічі з російським омбудсменом Тетяною Москальковою, повідомляє "Інтефакс".

"Я вважаю, що пан Сенцов має бути звільнений на гуманітарних підставах. Він може бути помилуваний з гуманітарних причин... Якщо потрібне прохання на його помилування, я з задоволенням його подам на підставі Європейської конвенції з прав людини", - сказав Ягланд.

У свою чергу Москалькова заявила журналістам, що Сенцов не звертався з проханням про помилування.

"Особисто до мене він (Сенцов - ред.) не звертався з конкретним клопотанням, і в мене не було всього пакету юридичних документів, для того, щоб, можливо, повною мірою оцінити цю ситуацію", - зазначила російський омбудсмен.

Раніше повідомлялося, що український омбудсмен Людмила Денісова звернулася до російської колеги Тетяни Москалькової з проханням сприяти звільненню українського політв'язня Сенцова "з гуманітарних причин" і звернутися з відповідним проханням до президента Путіна. 

Читайте також: Денісова просить омудсмена РФ закликати Путіна звільнити Сенцова

Олег Сенцов 14 травня оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів у Росії і на окупованій нею території.

Усього в Росії й анексованому Криму утримують близько 70 українських політв'язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

9 червня Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним, під час якої вони домовилися надати можливість уповноваженим з прав людини обох країн відвідати ув’язнених громадян.

Втім, Денісовій, яка з 15 червня знаходиться в Росії, постійно відмовляють у зустрічах з українськими політв'язнями - Олегом Сенцовим, Романом Сущенком, Миколою Карпюком. Після того, як 19 червня її вкотре не пустили до Сенцова, який 14 травня оголосив голодування, Денісова надіслала лист голові Регіональної делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста у РФ, Білорусі та Молдові Магне Барту з проханням допомогти зустрітися з українськими політв'язнями.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-