"Молодість" показала фільм на підтримку Сенцова

"Молодість" показала фільм на підтримку Сенцова

1257
Ukrinform
На Київському міжнародному кінофестивалі "Молодість" відбувалась акція на підтримку Олега Сенцова та інших українських бранців Кремля.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, акція включала дискусію за участю директора Європейської кіноакадемії Маріон Дьорінг про те,  як митці можуть посприяти їх визволенню, та  показ фільму В'ячеслава Бігуна "Сильні духом" про звільненого українського політв'язня Юрія Яценка.

"Цей фільм спонукає замислитися, наскільки ти міг би витримати ці тортури, залишитися людиною у таких тяжких обставинах. Це дуже важливе послання для всіх нас, для всього світу. Кожен з нас має подумати, як допомогти у цій справі, і нагадувати нашій владі про те, що не можна залишати жодного українця в таких страшних умовах в путінській країні", - підкреслив генеральний директор КМКФ "Молодість" Андрій Халпахчі. 

Він подякував авторам фільму "Сильні духом" і висловив сподівання, що і цей показ, і та дискусія, яка відбулася, і спільна підтримка будуть почуті. А також висловив сподівання, що наступного року на "Молодості" буде Олег Сенцов та інші заручники.

"Дуже важливо для нас, для організаторів фестивалю "Молодість", щоб цей фільм побачили у світі. Мені би дуже хотілося, щоб та жменька людей в Росії, яка розуміє, де вони живуть, побачили цей фільм у Росії, можливо, на фестивалі "Артдокфест". Бо є такі митці, як Олександр Сокуров та інші, які виступають на підтримку Сенцова і українських політв'язнів", - додав Халпахчі.  

Читайте також: Герой фільму "Сильні духом": у списку бранців Кремля зараз близько 70 осіб

Водночас голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко підкреслив, що тема політв'язнів набуває все більшої гостроти, і це не тільки політична проблема, яка постала перед Україною, а й виклик для цілого світу. Він також зауважив, що політв'язні - це не зовсім коректний термін. 

"Українські громадяни, які знаходяться в російських тюрмах, - це заручники. Мета їхнього ув'язнення і катування - це шантаж, залякування всіх українців, всієї держави. І громадяни Росії, яку б позицію не займали, всі відповідальні за те, що відбувається в їх державі", - переконаний голова Держкіно. 

Він зазначив, що українці дуже цінують підтримку світової спільноти і в першу чергу Європейської кіноакадемії, яка стала лідером громадської думки у світовій кіноспільноті по приверненню уваги до Олега Сенцова й інших заручників у РФ. 

Іллєнко також додав: "В програмі виробництва національних фільмів досі знаходиться кінопроект Сенцова "Носорог", роботу над яким він не встиг розпочати. Я сподіваюся, що ми разом створимо цей фільм, і Олег буде мати можливість реалізувати його якнайшвидше".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-