Кримчанам вступати в українські виші допомагатимуть 35 освітніх центрів

Кримчанам вступати в українські виші допомагатимуть 35 освітніх центрів

2335
Ukrinform
Для вступу кримчан в українські виші за спрощеною процедурою діятиме 35 освітніх центрів.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки України.

"Цього року освітні центри "Крим-Україна" діятимуть на базі 35 вишів у різних регіонах України – у Дніпрі, Львові, Києві, Харкові, Херсоні, а також Запорізькій, Одеській та Миколаївській областях. Через ці центри абітурієнти з Криму можуть вступати до вишів материкової України за спрощеною процедурою – без складання ЗНО", - йдеться у повідомленні.

У МОН також запевнили, що вступникам з анексованого півострова будуть надані квоти на місця держзамовлення.

"У 2016 році за бюджетними квотами були передбачені півтори тисячі місць, у 2017 - вже 2600. У нинішньому році ця цифра має бути не меншою, і змінилися лише терміни роботи освітніх центрів (з 4 червня і до 28 вересня), строки подачі документів і зарахування на навчання",  - зазначила начальник сектору переміщених вищих навчальних закладів МОН Світлана Кретович.  

У міністерстві наголосили: щоб вступити за гарантованою квотою на бюджет, абітурієнти мають подати заяву до одного з таких центрів, заповнити освітню декларацію (про предмети, що вивчались раніше) та скласти два іспити (з української мови та історії України) у формі державної підсумкової атестації (ДПА) й один за фаховим спрямуванням. 

При цьому у відомстві зауважили, що через освітні центри "Крим-Україна" можна вступити до тих вишів, на базі яких вони діють. Переглянути їх можна за посиланням

Якщо абітурієнт бажає навчатись в будь-якому іншому виші України, то він може вступати та за загальною процедурою. 

Читайте також: Виші зобов'язали публікувати на своїх сайтах освітні програми

"Для цього слід здобути загальну середню освіту екстерном в одній зі шкіл материкової України. По закінченні - отримати атестат. Потім скласти ЗНО під час основної сесії (реєстрація проходила з 6 лютого до 19 березня 2018 року) або додаткової (реєстрація на неї триватиме з 3 до 21 травня 2018 року)", - додали у МОН.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>