У МінТОТ прокоментували намір окупантів передати Росії острів Тузла

У МінТОТ прокоментували намір окупантів передати Росії острів Тузла

1116
Ukrinform
Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ) опублікувало заяву у зв'язку з намірами окупаційної влади Криму передати у власність Росії острів Тузла.

Про це йдеться на сайті МінТОТ.

"17 квітня окупаційною владою Криму було оголошено про намір передати у федеральну власність РФ території острова Тузла площею 6530 кв. м. МінТОТ наголошує на незаконності таких дій окупаційної влади, які суперечать Конституції та законам України, а також міжнародному праву, оскільки за всіма міжнародними нормами та документами Крим залишається невід’ємною частиною України", - заявили у міністерстві.

Міністерство засуджує незаконні дії держави-агресора та закликає світову спільноту не визнавати факт передачі частини о. Тузли у власність РФ "з метою недопущення подальшого нехтування положеннями конституційно-правових норм українського законодавства та основоположних принципів міжнародного права".

Тузла – піщаний острів площею 3,5 кв. км (довжина острова – 6,5 км, ширина – близько 500 метрів) в Керченській протоці між Керченським півостровом Криму на заході і Таманським півостровом Краснодарського краю на сході. У 2003 році став причиною ініційованої Росією територіальної суперечки з Україною.

Острів утворився із залишків Тузлинської коси, продовження Таманського півострова, розмитої під час сильного шторму в 1925 році. 7 січня 1941 року указом президії Верховної ради РРФСР острів був включений до складу Кримської АРСР, яка вже під назвою Кримської області 19 лютого 1954 року увійшла до складу Української РСР. 

Читайте також: В анексованому Криму "передали" частину острова Тузла у власність РФ

У жовтні 2003 року відбувся територіальний спір щодо права власності на острів між Україною і Росією. Російська влада стверджувала, що він є частиною коси, яка відноситься до континентальної Росії, а до складу України в 1954 році начебто була передана тільки континентальна частина Кримського півострова.

1 жовтня 2015 року острів був з’єднаний з материковою Росією робочим мостом РМ1, що є частиною технологічного мосту через Керченську протоку.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>