Радбез ООН висловився за український Крим

Радбез ООН висловився за український Крим

Укрінформ
Більшість країн-учасниць засідання Ради безпеки ООН щодо ситуації в окупованому Криму, що відбулося напередодні у форматі Appia, висловило підтримку цілісності України.

Про це йдеться у повідомленні постійного представництва України при ООН.

"Переважна більшість держав-членів РБ ООН висловила повну підтримку суверенітету та територіальній цілісності України та наголосила на незаконних діях РФ в Криму. Проведення засідання засвідчило, що тимчасова російська окупація АР Крим і м.Севастополь продовжує перебувати в полі зору міжнародної спільноти та на активному порядку денному РБ ООН", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, 15 березня відбулося відкрите засідання РБ ООН, присвячене проблематиці тимчасової окупації Криму. Засідання було скликане делегаціями Швеції, Великої Британії, Нідерландів, Польщі та США за ініціативи України.

Як доповідачі у заході взяли участь заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль та представник Меджлісу кримськотатарського народу в США Айла Баккаллі. Під час засідання було також розширене письмове звернення колишнього радника генерального секретаря ООН з питань України Роберта Серрі.

Зокрема, Зеркаль акцентувала увагу на правових аспектах злочинних дій РФ з окупації Криму, ситуації з правами людини, а також мілітаризації півострова.

Окремо заступник керівника українського зовнішньополітичного відомства відзначила триваючу інформаційну війну РФ та намагання дезінформувати світову спільноту у контексті розвитку ситуації в Україні в 2014 році.

Значна частина виступу Зеркаль також була присвячена заходам, які здійснюються Україною на напрямі деокупації Криму з використанням міжнародно-правових механізмів. Зокрема, держави-члени РБ ООН були проінформовані про динаміку розгляду позовів України Міжнародним судом ООН, Міжнародним кримінальним судом та в рамках арбітражного провадження через порушення РФ Конвенції ООН з морського права. 

Вона також засудила наміри РФ провести президентські вибори на території окупованого Криму. "Ці вибори є ще одним випробуванням для міжнародної спільноти та для Організації Об'єднаних Націй. Ми не повинні миритися з іще одним грубим порушенням міжнародного права", - наголосила представник України. У цьому зв'язку Зеркаль закликала міжнародне товариство посилити санкції проти Росії.

Як зазначається, засідання Ради Безпеки ООН проходило за формулою Арріа. Такі засідання проводяться з метою надання членам Ради можливість отримати інформацію з того чи іншого питання від широкого кола учасників, які зазвичай позбавлені можливості бути заслуханими Радою Безпеки.

Ці засідання можуть проводитися в закритому (за участю лише членів РБ ООН) та відкритому (для усіх держав-членів ООН) форматах і дозволяють учасниками вести прямий діалог з представниками урядів, міжнародних організацій та недержавними акторами з питань, що входять до сфери компетенції РБ ООН.

Читайте також: Анкара не визнає анексію Росією Криму - МЗС

Нагадаємо, 16 березня 2014 р. в окупованому Криму було проведено «референдум» про від'єднання від України, і 18 березня Крим з ініціативи російського президента В.  Путіна було включено до складу Російської Федерації. Ані «референдум», ані «приєднання» Криму до Росії в світі не були визнані (за винятком декількох країн, залежних від Росії, наприклад, Науру). 15 вересня 2015 року Верховна Рада України на пропозицію уряду встановила, що датою початку тимчасової окупації Криму є 20 лютого 2014 року.

Згідно з Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» територія Кримського півострова внаслідок російської окупації вважається тимчасово окупованою територією.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-