Окупанти тримають у в’язницях Криму вже “сотні і сотні” людей - Кириленко

Окупанти тримають у в’язницях Криму вже “сотні і сотні” людей - Кириленко

Фото
Укрінформ
Порушення прав людини у Криму мають бути предметом постійної уваги міжнародної спільноти.

На цьому наголосив віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко на міжнародному форумі у Києві «Окупований півострів: 4 роки опору», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Неможливо порахувати всю кількість захоплених окупантом людей по різних кримінальних статтях, під різними приводами, які незаконно утримуються у кримських в'язницях та деінде на території РФ. Таких людей не 64, а сотні і сотні. Масштабне порушення прав людини у Криму, масштабне порушення прав кримськотатарського народу повинно постійно бути предметом уваги міжнародної спільноти», - наголосив Кириленко.

У Києві відбувся IV Міжнародний форум "Окупований півострів: чотири роки опору" / Фото Тарасова Володимира

Він додав, шо уряд України робить усе від нього залежне, щоб ці питання завжди були на порядку денному світових і міжнародних організацій.

«Ми взаємодіємо всі разом - Президент, український парламент, Кабінет міністрів і місцева влада - для того, щоб мати можливість наблизити час звільнення Криму», - сказав урядовець.

Читайте також: Геращенко: Крим і Донбас — єдині закриті від міжнародних місій території

Він зауважив, шо українські дипломати також щодня працюють, щоб доносити до міжнародних партнерів правду про Крим.

«І ці зусилля виливаються у дуже конкретні рішення - у резолюції Генасамблеї ООН та інших вагомих міжнародних інституцій», - підкреслив Кириленко.

Віце-прем'єр-міністр наголосив, що влада робить усе для того, аби інформаційна політика враховувала інтереси тих, хто живе в окупованому Криму і в окремих районах Донецької і Луганської областей.

Як повідомлялося, в Україні 26 лютого неофіційно відзначають День опору Криму російській окупації: у цей день 2014 року у Сімферополі відбувся багатотисячний мітинг кримських татар та проукраїнських активістів на підтримку територіальної цілісності України. На противагу йому був організований мітинг «Русского единства», яким керував поплічник російських окупантів Сергій Аксьонов.

Того дня в результаті сутичок двоє людей загинули й кілька десятків зазнали поранень. Згодом, після окупації Криму, Слідчий комітет Росії порушив за цим фактом кримінальну справу (так звана справа 26 лютого) і влаштував політичний «суд» над Ахтемом Чийгозом, Мустафою Дегерменджі, Алі Асановим та іншими кримськотатарськими активістами.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-