Журналісти в Криму перетворюються на мішень - американський дипломат

Журналісти в Криму перетворюються на мішень - американський дипломат

1286
Ukrinform
Журналісти та їхня діяльність в окупованому Криму перетворюються на мішені.

Про це сказав сьогодні під час презентації книги українського журналіста Миколи Семени «Кримський репортаж. Хроніки окупації Криму 2014-2016» у центрі «Кримський дім» заступник голови дипломатичної місії США в Києві Джордж Кент, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Фундаментальні права людей, які живуть в окупованому Криму, вже майже чотири роки піддаються постійним атакам. Окупаційна російська влада продовжує залякувати, придушувати інакомислення і будь-яку позицію в окупації. Фундаментальні свободи - слова, об'єднання, мирних демонстрацій суворо обмежені в Криму. Кримчани живуть в атмосфері страху. Незалежна преса зазнала особливо сильних переслідувань в умовах окупації. Журналісти потрібні в кожній країні, щоб інформувати громадян і казати владі правду. Але в окупованому Криму така робота перетворює журналіста на мішень, так сталося з Миколою Семеною. Демократія не може жити без вільної преси і без свободи слова. Ми з нетерпінням очікуємо, коли Семена буде вільний, коли Крим буде вільний, Крим - це Україна", - сказав Кент.

А ведучий презентації, програмний директор «Кримського дому» Алім Алієв зауважив, що у політичних справах Кремля проходить не тільки Семена, а й інші журналісти, зокрема журналіст Роман Сущенко, незаконно ув’язнений у Москві.

Читайте також: Книгу Семени про анексію Криму перекладуть англійською - Стець

Як уже повідомлялося, книга Миколи Семени була видана “Державним газетно-журнальним видавництвом» з ініціативи ряду правозахисних організацій, за згодою Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода та за підтримки Міністерства інформаційної політики України ще до винесення вироку підконтрольним Кремлю судом в окупованому Криму.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-