Окупанти незаконно бурять скелю під

Окупанти незаконно бурять скелю під "Ластівчиним гніздом" - ЮНЕСКО

Укрінформ
В окупованому Криму незаконно бурять скелю, на якій стоїть палац "Ластівчине гніздо".

Про це йдеться у датованій 18 серпня доповіді ЮНЕСКО, присвяченій ситуації в окупованому РФ Криму, повідомляє ВВС

У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій зазначили, що українська влада збирає докази для початку кримінального переслідування так званих археологів, які, порушуючи міжнародні конвенції, "проводять незаконні розкопки на окупованій території України".

"Стало відомо, що окупаційна влада приступили до проведення незаконних розкопок й інженерних геологічних робіт, а саме до буріння скелі, на якій знаходиться пам'ятник національного значення палац "Ластівчине гніздо", - йдеться у тексті документу.

Російська влада продовжує проводити на території Криму незаконні археологічні дослідження та розкопки, на які українська влада не давала дозволу.

Читайте також: Кримчан попередили про можливі відключення енергії

Ситуація у сфері культури на півострові продовжує викликати серйозну стурбованість, особливо щодо стану збереження об'єктів культурної спадщини України, зазначили у ЮНЕСКО.

Так, у ЮНЕСКО занепокоєнні через стан збереження Ханського палацу у Бахчисараї, який включили до попереднього списку всесвітнього спадку.

Над передньою частиною Ханського палацу хочуть побудувати металевий навіс.

"Найбільшу тривогу викликає той факт, що ці реставраційні роботи здійснюються під керівництвом будівельного персоналу, що не має ні досвіду, ні кваліфікації в галузі реставрації історичних будівель", - йдеться у доповіді ЮНЕСКО.

З квітня 2017 року в окупованому Криму проводять масштабні археологічні роботи у зв'язку з будівництвом під'їзних доріг до майбутнього Керченського мосту. В результаті цих розкопок були знищені фрагменти стародавнього Тірітакського оборонного валу.

В ЮНЕСКО наголошують на плачевній ситуації зі збереженням Судацької фортеці, пам'ятки VI-XVI століть. "На жаль, з самого початку періоду окупації цей унікальний історичний об'єкт …буквально покинутий, що веде до поступового погіршення його основних архітектурних елементів", - заявили в ЮНЕСКО.

Після окупації Криму Росією Україна втратила контроль над 15 тис. історичних та архітектурних пам'яток та близько 100 музеями.

Ще в березні 2016 року 38 картин з колекції Національної картинної галереї ім. Айвазовського у Феодосії вивезли до Москви. Лише деякі з картин згодом повернули.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-