Вирок Чийгозу суперечить міжнародному праву - ООН

Вирок Чийгозу суперечить міжнародному праву - ООН

Укрінформ
Російська Федерація як держава-окупант застосовує своє законодавство в анексованому Криму всупереч міжнародному праву.

Про це заявила на презентації 19-ї доповіді Управління верховного комісара ООН з прав людини щодо ситуації з правами людини в Україні голова Моніторингової місії ООН Фіона Фрейзер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Учора Верховний суд Криму засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза до 8 років позбавлення волі у колонії суворого режиму. Зазначаємо, що цей вирок стосується подій 26 лютого 2014 року, що відбувалися до окупації Криму... Ми підкреслюємо, що Російська Федерація як окупаційна держава застосовує законодавство РФ у Криму на порушення міжнародного права і всупереч резолюції Генеральної асамблеї ООН 68/262", - сказала Фрейзер.

Вона поінформувала, що ВКПЛ продовжує добиватися доступу до Криму з метою виконання свого мандату із спостереження, документування і висвітлення ситуації з правами людини по всій території України.

"Ми нагадуємо, що резолюцією Генеральної асамблеї ООН щодо територіальної цілісності України Крим визнаний тимчасово окупованим Російською Федерацією", - підкреслила вона.

Фрейзер констатувала, що у період з 16 травня по 15 серпня 2017 року, впродовж якого Моніторингова місія ООН здійснювала спостереження, у Криму зафіксовано серйозні посягання на свободу вираження думок, мирних зібрань, релігії або переконань. У цьому контексті Фрейзер нагадала, що перша кримінальна санкція у вигляді засудження до 1 року і 3 місяців була накладена на кримського татарина за пост у Facebook, де він критикував анексію і окупацію півострова.

Читайте також: Єдиний "злочин" Чийгоза – опір російській анексії Криму – Amnesty

Голова Моніторингової місії також поінформувала, що в окупованому Криму 1 червня було скасовано реєстрацію всіх 22 приходів релігійного об'єднання Свідків Єгови, внаслідок чого близько 8 тисячам людей було відмовлено у праві вільного віросповідання.

Фрейзер поінформувала, що протягом цього місяця буде оприлюднена спеціальна доповідь щодо ситуації з правами людини в Криму згідно з дорученням Генасамблеї ООН.

Як повідомляв Укрінформ, 11 вересня “суд” в окупованому Криму ухвалив вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу - 8 років позбавлення волі. Окупаційна влада Криму звинуватила його в «організації масових безладів» під час мітингу за територіальну цілісність України 26 лютого 2014 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-