Кримська прокуратура долучить NASA до розслідування будівництва Керченського мосту

Кримська прокуратура долучить NASA до розслідування будівництва Керченського мосту

1425
Ukrinform
В рамках розслідування кримінального провадження з будівництва мосту через Керченську протоку будуть залучатися як національні, так і іноземні фахівці.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури АР Крим.

У прокуратурі наголошують, що будівництво моста через Керченську протоку викликає серйозну небезпеку екології Чорного і Азовського морів.

"Ми будемо залучати не лише українських фахівців у сфері охорони навколишнього природного середовища та екологічної безпеки, а звертатися і до іноземним організаціям, таким як Національне управління по аеронавтиці і дослідженню космічного простору (NASA) та інших. Неузгоджене будівництво мосту не має знищити унікальну флору і фауну Чорного і Азовського морів. У свою чергу, суб'єкти господарської діяльності, які причетні до зведення мосту, повинні нести відповідальність за свої дії", - зазначив прокурор Автономної Республіки Крим Гюндуз Мамедов.

У рамках провадження у цій справі проводяться слідчі дії, серед основних напрямів яких: проведення всіх необхідних експертиз, визначення збитків, завданих Україні в результаті будівництва об'єкта, а також збір доказів порушення норм міжнародного морського права для подальшого їх розгляду в міжнародних судових інстанціях.

За інформацією Інституту водних проблем і меліорації НАН України, орієнтовні збитки, завдані навколишньому середовищу Чорного і Азовського морів при будівництві Керченського мосту, при необхідності кріплення морських берегів, складуть не менше 10 млрд грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-