Полозов заявив про "кризу сторони обвинувачення" у справі Чийгоза

Полозов заявив про "кризу сторони обвинувачення" у справі Чийгоза

1163
Ukrinform
Так звана прокуратура окупованого Криму не справляється з доставкою до "суду" свідків обвинувачення, які проходять у справі відносно заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза. Це свідчить про "кризу сторони обвинувачення".

Про це на своїй сторінці у Facebook написав адвокат Микола Полозов. 

"Сьогоднішнє засідання виявилося нетривалим. Нині - стадія надання доказів стороною обвинувачення, проте прокурор виявилася не готовою продовжити їх надавати, заявивши, що комплекс оперативних заходів не дозволив забезпечити доставлення деяких осіб до суду для здійснення їхнього допиту. Враховуючи, що в суді вже були допитані практично усі потерпілі, і у обвинувачення залишилося близько дюжини свідків, включаючи чотирьох засекречених, це свідчить про кризу сторони обвинувачення", - повідомив Полозов.

За його словами, свідки обвинувачення, які залишилися, спостерігаючи за ходом процесу, "зробили певні висновки".

"Це вже не суд "переможців" над "переможеними", це методична робота із відокремлення зерен від плевел, детальне препарування суспільно-політичної ситуації в Криму наприкінці лютого 2014 року, коли, як під мікроскопом, стають помітними ролі кожного учасника тих подій. І тепер не кожний свідок обвинувачення готовий пройти через таке випробування. Тому і ховаються від прокурора, щоб не опинитися в нашому процесі", - пояснив Полозов, уточнивши, що оголошена у зв'язку з цим перерва триватиме до понеділка, 13 березня.

Як вважає адвокат, якщо обвинувачення не може надати в суді які-небудь докази, "то нехай скористається правом відмовитися від їх надання".

Що стосується сторони захисту, то вона готова надати свої докази "тільки після завершення надання доказів стороною обвинувачення, тобто в порядку, раніше визначеному судом".

Як повідомляв Укрінформ, 26 лютого 2014 року, напередодні захоплення Криму російськими військовими, у Сімферополі відбувався багатотисячний мітинг проукраїнських активістів і представників проросійських організацій, в результаті якого прихильники України добилися відміни сесії ВР АРК з питання зміни статусу Криму. У рамках справи "26 лютого" було заарештовано обвинуваченого окупаційним режимом в організації масових безпорядків заступник голови Меджлісу Ахтема Чийгоза, а також обвинувачених в участі в масових безпорядках Алі Асанов і Мустафа Дегерменджі.

За оцінкою міжнародних експертів, які більше року детально вивчали все, що відбувалося в Криму напередодні анексії півострова, "події, що відбувалися в Сімферополі 26 лютого 2014 року біля стін парламенту Автономної Республіки Крим, мали мирний характер і не мали ознак масових безпорядків". Проте, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Чийгоз вже більше двох років утримується в СІЗО, чекаючи на виголошення вироку.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-