Думки експертів щодо кримськотатарської автономії розділилися на три групи - 05.12.2016 18:15 — Новини Укрінформ
Думки експертів щодо кримськотатарської автономії розділилися на три групи

Думки експертів щодо кримськотатарської автономії розділилися на три групи

1257
Ukrinform
Український незалежний центр політичних досліджень підбив підсумки соціологічного опитування серед експертів і громадських діячів у Херсонській, Запорізькій і Львівській областях про ставлення до можливого статусу Криму як кримськотатарську національно-територіальну автономію. Думки розділилися на три групи.

Про це в понеділок в Києві на прес-конференції "Конституційні зміни статусу кримській автономії: крок до деокупації" заявила керівник Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

"Ми намагалися в дослідженні взяти зріз різних думок і перші підсумки такі... Однією з причин тієї ситуації, яка сьогодні склалася в Криму, у всіх регіонах, навіть у Херсонській області, називався той стан, та філософія і той сенс автономії, який закладено в основу кримської політики", - сказала Тищенко.

За її словами, навіть противники кримськотатарської автономії були згодні з тим, що нинішній статус кримської автономії, її "кримінальний і кланово-олігархічний характер і неможливість керуватися положениямии конституції на користь соціальних і етнічних груп" вимагає змін.

Як повідомила Тищенко, перша група опитаних в рамках соцдослідження про ставлення українців до конституційної реформи щодо кримськотатарської автономії, "беззастережно приймає необхідність національно-територіальної автономії кримських татар". 

"Причому, це не лише кримські татари. Основна мотивація - гарантія внутрішнього самовизначення кримськотатарського народу як корінного народу України і одна з складових політики деокупації Криму", - зазначила експерт. 

Друга група, за її словами, "фактично говорить, що ми не проти, але імплементувати це буде дуже складно, і давайте повернемося до цього після деокупації".

Як зазначила Тищенко, на думку цієї групи опитуваних, категоричними противниками кримськотатарської автономії вони не є, але виступають проти зміни статусу АРК "тут і зараз", без необхідної роботи в законодавчій сфері і без попередніх дискусій.

"Представники третьої групи виступають гострими критиками і категоричними противниками можливості створення кримськотатарської національно-територіальної автономії. Основні застереження - як сприйме ці зміни так звана слов'янська більшість", - підкреслила Тищенко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>