Зеленський: Є ризики втягування Білорусі у війну
Про це глава держави повідомив під час спілкування з журналістами, передає кореспондент Укрінформу.
«Ми кажемо народу Білорусі, що їх втягують у війну проти України. Режим в Білорусі дозволив наступ на Україну в 2022 році, але білоруси тоді не брали участі. Режим дозволив, щоб було повномасштабне вторгнення з території Білорусі і щоб летіли ракети з території Білорусі. Тобто цей режим є союзником агресора, але там в Білорусі – люди, які не беруть прямої участі у війні. (…) Але ми вважаємо, що є ризики у разі втягування білорусів у війну», - розповів Зеленський.
Він нагадав, що протягом війни Росія прокладала у тому числі через Білорусь повітряні коридори для атак на енергетику України, передусім, ударними дронами. «Це технічна підтримка, технічне обладнання на антенах на території Білорусі, які допомагали дронам. Україна займалася цим питанням, і знайшла, що зробити з деякими антенами, щоб зменшити масштаби атак проти нас. Але ми не можемо так негучно займатися питанням «Орєшніка», як займалися питанням антен на території Білорусі», - пояснив Зеленський.
За його словами, підготовчі роботи для розташування «Орєшніка» у Білорусі вже проведені. «Тому такий наш сигнал Білорусі – вас можуть втягнути у цю війну, і «рускі» цього хочуть», - зауважив Президент.
Він висловив сподівання, що Світлана Тихановська та інші представники народу Білорусі будуть казати європейцям, казати іншим народам і державам, що Білорусь втягують у війну. «Тому що «Орєшнік» – це вже не антени. Ми зробили все, щоб антени не працювали, і точно зробимо все, щоб «Орєшнік» навіть не почав працювати. Це загроза нам. І ми хочемо задіяти всі інструменти, щоб цього не відбулось. Якщо у Росії вийде залучити в цю війну ще одну країну повністю – Білорусь – це буде велика трагедія», - наголосив Зеленський.
Як повідомлялося, 26 січня у Вільнюсі відбулась перша двостороння зустріч Президента України Володимира Зеленського з лідеркою білоруською опозиції Світланою Тихановською.
Фото: ОП