Швеція і Данія спільно закуплять системи ППО для України

Швеція і Данія спільно закуплять системи ППО для України

Укрінформ
Швеція та Данія разом закуплять і передадуть Україні системи протиповітряної оборони на суму 2,6 млрд шведських крон (понад 246 млн євро).

Про це заявив у вівторок міністр оборони Швеції Пол Йонсон на спільній пресконференції з данським колегою Троельсом Лундом Поульсеном у Гетеборзі, передає Укрінформ із посиланням на Reuters.

Як зазначається, Швеція профінансує 2,1 млрд крон (майже 200 млн євро) на придбання систем протиповітряної оборони Tridon, розроблених BAE Systems Bofors. Данія виділить близько 500 млн крон (понад 46 млн євро).

«Це означає, що Україна може створити батальйон протиповітряної оборони, якщо вона цього забажає. Ця закупівля не тільки підтримує Україну на полі бою додатковим обладнанням, але й зміцнює наші виробничі потужності в Швеції», – сказав Йонсон.

Читайте також: Рютте: 90% ракет для ППО надійшли в Україну через PURL

Швеція і Данія вже багато років є одними з найвідданіших прихильників України, надаючи військову та гуманітарну допомогу з перших днів вторгнення Росії до сусідньої країни.

Як повідомляв Укрінформ, міністр оборони Михайло Федоров обговорив з міністром оборони Швеції Полом Йонсоном протидію балістиці через PURL, запуск програми Brave–Sweden для оборонних інновацій та передачу літаків Gripen і ракет Meteor.

Також зазначалося, що Швеція готує один із найбільших пакетів безпекової допомоги для України.

Фото: ШІ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-