Країни НАТО погодили план допомоги Україні, але продовжують дискусію про фінансові внески

Країни НАТО погодили план допомоги Україні, але продовжують дискусію про фінансові внески

Укрінформ
Міністри оборони країн НАТО, які завершили дводенну зустріч у штаб-квартирі Альянсу, погодили довгостроковий план з допомоги Україні та тренування українських військових, але водночас поки не дійшли згоди щодоо регулярних фінансових внесків.

Про це у Брюсселі на підсумковій пресконференції заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За його словами, Україна негайно потребує термінової доставки військового обладнання. Саме це – план військової допомоги та тренування для українських військових - був ухвалений сьогодні.

Другий елемент – це довгострокові фінансові внески. "Ми не досягли поки згоди навколо цього, хоча багато союзників погоджуються, що нам треба мати не лише короткострокові внески, але також довгострокові та передбачувані зобов’язання, які нададуть Україні кращі умови для планування", - зазначив Столтенберг.

Генеральний секретар зауважив, що план, який був ухвалений сьогодні міністрами країн Альянсу, надасть більшої передбачуваності й прозорості процесам допомоги Україні та сприятиме справедливому розподілу навантаження між країнами-союзницями.

Читайте також: Умєров пояснив, що передбачає новий план НАТО з розширення військової підтримки України

«Це також буде важливим сигналом для Москви, що вони не зможуть нас перечекати», - додав керівник НАТО.

Він поінформував, що міністри принципово погодили цей план безпекової допомоги та тренування для України, що дозволить лідерам країн НАТО остаточно започаткувати його на липневому саміті у Вашингтоні та поставити подальшу підтримку України на міцнішу основу на наступні роки.

Згідно з оприлюдненою генсеком інформацією, нова структура, яка забезпечуватиме виконання такого плану, складатиметься з командування НАТО, що буде розміщено на американській базі у німецькому Вісбадені, та матиме логістичні центри у східній частині Альянсу. Тризірковий генерал, який очолюватиме це командування, підпорядковуватиметься безпосередньо головнокомандувачу ОЗС НАТО в Європі. До діяльності командування буде залучений персонал у кількості близько 700 осіб як на території країн-союзниць, так і в країнах-партнерах.

На виконання цього плану Альянс проводитиме тренування для українських сил у навчальних центрах в країнах НАТО, надаватиме Україні довгострокову підтримку у плануванні, координації залучення дотацій, організовуватиме постачання та ремонт обладнання та надаватиме підтримку у довгостроковому розвитку Збройних сил України.

Читайте також: Генсек НАТО пропонує забезпечити щорічну підтримку України у €40 мільярдів

«Ці зусилля не зроблять НАТО учасницею конфлікту, але вони посилять нашу підтримку для України, для дотримання її права на самооборону. Підтримка та допомога НАТО для України є ключовою темою (Вашингтонського – ред.) саміту, поряд із фінансовими внесками та подальшими кроками на шляху України до членства в НАТО», - сказав Столтенберг.

За його словами, наразі НАТО завершує оцінку щодо оборонних витрат для реалізації власних оборонних планів, конкретні цифри будуть оприлюднені вже наступного тижня. Ці показники, за оцінкою Столтенберга, є дуже обнадійливими для оборонного планування всього Альянсу.

Щодо продовження допомоги для України, на чому наголосив керівник НАТО, є доставка в Україну спроможностей, які вона потребує негайно і зараз, особливо засобів протиповітряної оборони.

«Декілька держав уже оголосили про таку підтримку, і я очікую, що більше країн приєднаються до них у наступні дні та тижні. Потрібно надати більше боєприпасів, літаки F-16, які надають союзники, та інше військове обладнання», - зазначив очільник НАТО.

Він підкреслив, що одним із важливих елементів плану, який має бути остаточно погоджений до Вашингтонського саміту Альянсу, є наближення України до членства в НАТО. Частково це стосується мови формулювань, що будуть використовуватися в підсумковому документі, дискусії навколо такої мови наразі тривають. Але більш важливим елементом, за словами Столтенберга, є досягнення взаємосумісності українських сил із силами країн НАТО, що важливо для руху України до повноправного членства в Альянсі.

Як повідомлялося, сьогодні, 14 червня, у Брюсселі завершилася дводенна зустріч міністрів оборони країн НАТО, одним з головних питань якої було продовження підтримки України та посилення координуючої ролі Альянсу у наданні Україні безпекової допомоги.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-