У Латвії посилили покарання за умисне ухилення від мобілізації

У Латвії посилили покарання за умисне ухилення від мобілізації

Укрінформ
Сейм Латвії ухвалив у остаточному читанні поправки до Кримінального закону країни, які, серед іншого, посилюють кримінальне покарання за навмисне ухилення від мобілізації.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Delfi з посиланням на пресслужбу Сейму.

Умисне ухилення від мобілізації особи, яка підлягає мобілізації у зв'язку із заходами цивільної оборони, каратиметься позбавленням волі на строк до одного року, ухилення військовослужбовця запасу, резервіста або земессарга (бойця Земессардзе, добровольчих загонів, які виконують функції національної гвардії) — позбавленням волі на строк до трьох років. Нині закон передбачає такі покарання: короткострокове ув'язнення, пробаційний нагляд, громадські роботи чи штраф.

Також посилене покарання за інші види провин. Відповідно до нових поправок передбачено, що використання чужої ідентичності, якщо це завдає значної шкоди державі, місцевому самоврядуванню чи особі, чия ідентичність була використана, або якщо вона вчинена з помсти, користі чи шантажу, карається позбавленням волі на строк до одного року, тимчасовим позбавленням волі, примусовими роботами чи штрафом.

Якщо зазначений злочин скоєно під час складання іспиту на знання латиської мови або інших знань, передбачених Законом про громадянство, для набуття громадянства Латвії шляхом натуралізації, строк позбавлення волі збільшується до двох років.

Читайте також: У Латвії «Державна оборона» стає обовязковим предметом для школярів

Депутати також вирішили скасувати можливість призначення громадських робіт як покарання за водіння у стані алкогольного, наркотичного, психотропного, токсичного чи іншого сп'яніння. Також громадські роботи не призначатимуться за відмову пройти тест на наркотики чи залишення місця ДТП.

Як повідомлялося на початку року, Латвія відновила обов’язковий призов до армії, щоб стримати Росію від вторгнення в Європу.

Фото: Viesturs Radovics, DELFI

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-