У Держспецзв’язку попереджають про кіберзагрозу для Сил оборони

У Держспецзв’язку попереджають про кіберзагрозу для Сил оборони

Укрінформ
Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA, що діє при Держспецзв’язку, повідомляє про підвищену активність угруповання UAC-0184, яке намагається отримати доступ до комп'ютерів військовослужбовців з метою викрадення документів та даних месенджерів.

Про це повідомляє Держспецзв'язку в Телеграмі, передає Укрінформ.

Зловмисники використовують популярні месенджери, соціальні мережі та інші платформи для знайомств та спілкування з метою розповсюдження шкідливих програм. Їхні методи включають, зокрема, cупровідні повідомлення-приманки: наприклад, про відкриття виконавчого провадження/кримінальної справи; відео бойових дій; запит на знайомство тощо; файли (архіви) з проханням допомогти у їх відкритті/обробці.

Зловмисники застосовують такі шкідливі програми, в тому числі, для викрадення та вивантаження даних з комп'ютера, зокрема повідомлень і контактних даних месенджера Signal, який є доволі популярним серед військових.

Держспецзв'язку звертає увагу, що: зловмисники продовжуватимуть вдосконалювати способи доставки шкідливих програм через месенджери; будь-яка необачна онлайн-активність військовослужбовця (наприклад, публікація фото у військовій формі) полегшує зловмисникам визначення пріоритетних цілей для атак.

Читайте також: Кіберфахівці атакували сайти підприємств, які допомагають військовому автопрому РФ

У разі виявлення будь-яких підозрілих повідомлень чи файлів просять невідкладно інформувати: CERT-UA (cert@cert.gov.ua, моб.+38 (044) 281-88-25), Центр кібербезпеки ІТС (в/ч А0334; email: csoc@post.mil.gov.ua, Signal: +38067332189).

Як повідомляв Укрінформ, Центр протидії дезінформації та Кібердепартамент СБУ склали список каналів поширення російської пропаганди в соцмережі Х.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-