Замовити пресконференцію в Укрінформі

реклама

Як агресор створює нове угруповання військ

Як агресор створює нове угруповання військ

Укрінформ
Перегрупування колишнього Західного воєнного округу продовжується

Після формування на базі військ (сил) Західного воєнного округу (ЗВО) двох інших округів – Московського та Ленінградського (МВО та ЛВО) продовжується перегрупування військ колишнього ЗВО.

На базі колишнього угруповання прикриття кордону (УВ “Брянск”, УВ “Курск” та УВ “Белгород”) створюється угруповання військ (УВ) “Север”. Керувати новим УВ буде генерал-полковник А.Лапин (штатна посада – командувач ЛВО).

Зона відповідальності нового УВ “Север” – в межах території Брянської, Курської, Бєлгородської обл. рф. Ймовірно, його основою стануть формування ЛВО, які на даному етапі знаходяться переважно, або у стадії формування, або перегрупування.

На даний момент, до складу УВ “Север”, окрім частин та підрозділів зі складу угрупування прикриття кордону, поки передано:

– 11-й армійський корпус (АК), без 7-го окремого мотострілецького полку (омсп), пункти постійної дислокації (ППД) об’єднання розташовані на території Калінінградської обл., рф

– 138-а окрема мотострілецька бригада (омсбр) зі складу 6-ї загальновійськової армії (ЗВА), ППД – п.Каменка Ленінградської обл. рф.

Ймовірно, до складу УВ “Север” також увійдуть визначені формування зі складу 44-го АК (зараз формується у Карелії), скоріш за все й 25-та омсбр (ППД – м.Луга, Ленінградська обл. рф)

Орієнтовно, УВ “Север” буде нараховувати:

● до 46-48 тисяч особового складу

● 350-360 танків

● до 860 бойових броньованих машин (ББМ)

● 940-950 артилерійських систем (АС), починаючи з калібру 100-мм й включно із 120-мм мінометами

● реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) 110-120 одиниць

● до 4-6 пускових установок оперативно-тактичного ракетного комплексу (ПУ ОТРК).

Частково це вже стягнуто або протягом найближчого часу планується стягнути на ці тактичні напрямки (Брянский, Курский та Бєлгородский). Трохи згодом, коли російське командування завершить основний обсяг пересування “туди-сюди” військ зі складу УВ “Север”, я спробую дати розподіл, конкретно по формуваннях та по напрямках.

У відповідності з цією реорганізацією завершується й  перегрупування військ зі складу УВ “Запад” (війська Московського воєнного округу – МВО). До їх складу увійдуть сили й засоби 1-ї гв.танкової армії (гв.ТА), 20-ї та 25-ї загальновійськових армій (ЗВА), які на даний час розгорнуті та діють на Куп’янському та Лиманському напрямках.

Командувати цим військом призначено генерал-полковника С.Кузовльова (штатна посада – командувач МВО). Ця “тушка”, задрапірована у генеральскі еполети, відома нам по командуванню, свого часу, Південним воєнним округом (ПІвд.ВО).

Варто, також зазначити, у зв’язку із вищевказаним, що у російського військового командування також існують плани по розгортанню 14-го армійського корпусу (АК) (до складу якого входять добре відомі нам 80-та та 200-та окремі мотострілецькі бригади\омсбр) у повноцінну загальновійськову армію (ЗВА) на крайній Півночі.

Хоча, як на мене, шанси на успіх цієї спроби по перетворенню 14-го АК у повноцінну армію, явно, м’яко кажучи, “трохи дискусійні”. Наскільки я розумію, передбачається, що до складу ЛВО мають увійти, як мінімум дві ЗВА – 6-та й та, у яку має перетворитися 14-й АК. Але проблема полягає в тому, що на крайню північ не так вже й багато бажаючих їхати (причому, із цілком реальною перспективою опинитись на фронті в Україні).

Так як передбачається, що формування нового УВ “Север” будуть розгорнуті на російській території у Брянській, Курській та Бєлгородській обл., то, на мій погляд, воно буде значною мірою укомплектовано строковиками. Принаймні, на даний момент значна кількість команд російських призовників спрямовується (або планується до спрямування) саме у війська ЛВО.

Боєздатна частина підводних сил Чорноморського флоту рф, зі складу 4-ї окремої бригади підводних човнів (обрпч), повністю переведена у пункт базування (ПБ) Новоросійськ.

На даний момент у розпорядженні командування ЧФ рф у боєздатному стані перебувають:

● дизель-електричний підводний човен (депч) пр.636.3 “Великий Новгород”, бортовий Б-268

● депч, пр.636.3 “Старый Оскол”, Б-262

● депч, пр.636.3 “Колпино”, Б-271

● депч, пр.877 “Алроса”, Б-871

Ще один депч пр.636.3 “Ростов-на-Дону” (бортовий Б-237), після ураження та отримання значних ушкоджень, перебуває у ПБ Севастополь у офіційному стані “ремонт”. Хоча, характер ушкоджень такий, що відновлення його боєздатності навряд чи передбачається у найближчому майбутньому.

Також, дві депч пр.636.3 зі складу 4-ї обрпч ЧФ рф – “Краснодар” (Б-265) та “Новороссийск” (Б-261) – знаходяться поза межами чорноморської акваторії, поперемінно встаючи то на ремонт у Кронштадтському морському заводі, то входячи до складу оперативного з’єднання ВМФ рф у Середземному морі.

Щодо підводних сил ЧФ рф то варто зазначити, що противник, очевидно, докладає значних зусиль, аби підтримувати їх у боєздатному стані, а також, за можливості, нарощувати їх спроможності. Вже протягом нинішнього етапу російсько-української війни (мається на увазі, широкомасштабне вторгнення) був завершений цикл ремонтних та модернізаційних робіт, зокрема, ремонт та модернізація депч пр.877В “Алроса” (За інформацією російських джерел, яку вони активно поширюють, цей депч, під час ремонту та модернізації, нібито отримав на озброєння ракети “сімейства” Калибр – ПЛ 3М14(Э) та 3М54(Э), або 91Р(Э)1). Так це чи ні, мені достеменно невідомо).

Й, наскільки я розумію, “плановий ремонт” депч, пр 636.3 “Колпино” у ПБ Новоросійськ також, нарешті закінчився. В свою чергу, перебування у доку у ПБ Севастополь депч “Ростов на Дону”, позапланово затягнулося через дружній візит української крилатої ракети.

Таким чином, для нанесення ударів КРМБ (крилатими ракетами морського базування) по території України, у найбільш небезпечному варіанті (тобто використовуючи підводні човни, коли носій цих КРМБ важко виявити), а також для якихось прихованих дій біля нашого узбережжя або на морських шляхах, противник може використовувати три боєздатних депч, пр.636.3 + 1 депч пр.877В (у якому саме ступені – питання дискусійне).

Костянтин Машовець, координатор групи «Інформаційний спротив»

«Інформаційний спротив»

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-